logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

0.A v květnu

V měsíci květnu jsme s dětmi z přípravné třídy probírali několik zajímavých témat – Moje maminka, Malý zahradník, Na louce a u rybníka, Den dětí, během kterého jsme se vypravili na dětské hřiště ve Kfelích, kde si děti společně pohrály a opekly buřtíky.

Navštívili jsme novou hasičskou zbrojnici Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v Ostrově. Hasiči nás vřele přivítali a ochotně provedli celou stanicí. Ukázali nám veškeré vybavení a techniku. Děti byly nadšené z ukázky sjezdu po tyči a prohlídky hasičského auta s vybavením.

Během tématu Na louce a u rybníka jsme si s dětmi udělali procházku na Borecké rybníky, kde jsme sledovali nové přírůstky kachen a labutí. Z přírodnin si děti postavily domečky pro skřítky a lesní zvířátka.

V rámci projektu Karlovarského kraje jsme se vypravili do Botanické zahrady, kde si děti užily pohybové aktivity a kvíz v zahradě, malování jarních květin.

V květnu jsme navštívili také stanici Městské policie v Ostrově, kde jsme si povídali o naší bezpečnosti, jak se chovat v silničním provozu, paní strážnice nám ukázala výstroj a vybavení a mohli jsme sledovat kamery, které monitorují naše město.

autor příspěvku: Bc. Hrubá Lenka
vydáno: 7. 6. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Botanická zahrada

Botanická zahrada

Třídy 0.A, 2.C, 3.C, 4.C a 5.C se společně vypravily na exkurzi do Bečovské botanické zahrady …

0.A v dubnu

0.A v dubnu

V měsíci dubnu čekalo děti z přípravné třídy několik zajímavých témat – Cestování dopravními prostředky, Den Země ….

0.A v březnu

0.A v březnu

V měsíci březnu čekalo děti z přípravné třídy několik zajímavých témat …