logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Čím jednou budou (2) ?

Tak si představte, že žáci z 2. B v pondělí vyměnili školu za práci v Tescu. Nastoupili na ranní směnu a hned byli školeni na pozici pokladníka. Zboží si na kase namarkovali a následně se učili orientovat v účtence. Zaokrouhlováním na celé koruny mi vyrazili dech, prý už to dávno znají. Cestou do skladu řídili stroj na mytí podlah a v oddělení oděvů si vyzkoušeli nejen roli modelů a modelek, ale i těžkou práci prodavačů, kteří musí v tomto sektoru udržovat pořádek. Žáci si potom nasadili slušivou zástěru  a proměnili se na pekaře. Housku si nazdobili šunkou a sýrem a za pár minut se těšili z dobré svačinky. Za tento zážitek děkujeme mamince, paní Burkové, která nám celou akci se svými kolegy z Tesca připravila.

V příjemném kolektivu jsme si prožili jen 2 hodiny, ale ještě dlouho na vše budeme vzpomínat, zejména na velmi sympatickou paní prodavačku Irenku, která nám čekání na zapékané housky zpříjemnila hrou na kytaru a veselým zpěvem.

DĚKUJEME za skvělý zážitek i za dárečky, které si žáci odnášeli domů.

autor příspěvku: Mgr. Malcátová Ivana
vydáno: 9. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Řád zlaté knihy

Řád zlaté knihy

Druhé třídy se také v letošním roce zapojily do akce, kterou podporuje i Městská knihovna Ostrov, a která u dětí vzbuzuje lásku ke knihám

Čím jednou budou (4) ?

Čím jednou budou (4) ?

Žáci v 2. B i nadále poznávají díky svým rodičům různá povolání. Tentokrát nás navštívil Toníkův tatínek se svou kolegyní a služebními psy …

Čím jednou budou (3) ?

Čím jednou budou (3) ?

Třídou 2.B stále proplouvá téma POVOLÁNÍ aneb Čím jednou budu? Žáci si tentokrát na vlastní kůži vyzkoušeli profesi, ve které musíte mít stále duši dítěte a veliké srdce. Ano, je to práce s těmi nejmenšími! Hrát si, cvičit, zpívat, povídat si, ale hlavně ….