logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Den dětí v základní škole

třída 0.A

První červnový den je svátkem dětí. S žáky a paní asistentkou jsme se vypravili na vycházku do Květnové. Cíle jsme nedosáhli, zato jsme si protáhli tělo během atletických úkolů, posvačily v přírodě, křídami zkrášlili stezku obrázky. Při zpáteční cestě jsme si na Boreckých rybnících popovídali s rybáři a pomohli s vylovením kapra z rybníku.

třída 2.B

V tento den nebyl čas ztrácet čas a slavilo se ve velkém hned od 8 hodin. Nechyběl divoký tanec, sportování i piknik na školní zahradě a narozeninový dort. Snad si děti svůj den i na půdě školy pořádně užily. 

třída 5.A

Každý rok slavíme v naší škole Den dětí. Letos jsme si společně užili soutěživé hry na hřišti i diskotéku. Největší událostí tohoto dne však pro nás byla návštěva bowlingu v Ostrově. Využili jsme finanční odměnu za sběr kaštanů a vyzkoušeli jsme si tuto zábavnou sportovní hru. Na fotografiích je vidět, že jsme si bowling skutečně všichni moc užili

třída 6.C

Na Den dětí vyrazila 6.C do Kfel opékat buřty a pohrát si na hřišti. Počasí se vydařilo na jedničku a díky obětavé pomoci paní Guregové, která den předem nachystala s Danem dřevo, nic nebránilo zapálit oheň a začít s opékáním. Děti si nejen na buřtech pochutnaly, ale také si zahrály hry, vyřádily se na hřišti a cestou zpátky do školy se na náměstí zastavily na zmrzlině, čímž úspěšně zakončily jejich den.

třída 6.D + 7.C

Jako každoročně byla naše třída 6.D a 7.C v rámci oslav Dne dětí na celodenním výletě na kole. Naše trasa vedla po cyklostezce Ostrov – Hroznětín. V cílové stanici na zahradě restaurace Na  Rafandě pro nás personál připravil ohniště a my si tak mohli opéct buřty. Z místního automatu jsme si za poplatek natočili kelímek kofoly. Mezizastávkou nám byl městys Hroznětín s občerstvením v podobě zmrzlinového kornoutu.

Cyklovýlet se vydařil, všem se moc líbil a těší se na další rok. Možná i s delší trasou výjezdu na kolech.

třída 9.A

Den dětí si užila také třída 9.A, která je nyní na škole v přírodě na Slapech. Počasí jim přálo a tak někteří odvážní zkusili teplotu vody.

třída 9.B

I 9.B oslavila Den dětí na škole v přírodě na Slapech.

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 2. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Škola v přírodě 7.C

Škola v přírodě 7.C

Naše třída začala nový školní rok trochu netradičně. V pondělí 5. září jsme vyrazili autobusem směr Kyselka do kempu Ontario

Ježíškova cesta

Ježíškova cesta

Školní výlet zavedl děti z přípravné třídy na Ježíškovu cestu do okolí Božího …