logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Divadlo Karlovy Vary

V pondělí 27.2.2023 se téměř všechny děti 1. stupně naší školy zúčastnily divadelního představení v nádherném západočeském divadle v Karlových Varech. Po mnoha letech covidových opatření jsme měli tu možnost navštívit v rámci výuky českého jazyka program věnovaný žákům mladšího školního věku.

Před divadelním představením se jednotlivé třídy věnovaly procházce po lázeňském městě. Paní učitelky ukázaly žákům důležité lázeňské budovy v okolí divadla. Viděli jsme novou sochu Karla IV., dřevěnou kolonádu, blízké karlovarské prameny, vřídlo, kostel sv. Máří Magdaleny a některé třídy také stihly ochutnat vyhlášenou karlovarskou oplatku.

Po pěkné a mrazivé procházce jsme se přesunuli do divadla, kde na nás čekalo přestavení pod názvem BYLO – NEBYLO. Pohádková scéna na téma známých českých spisovatelů – Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena, nám otevřela bránu do fantazie a pohádkových příběhů. Zavedla nás do pohádek o princeznách, Jezinkách, hloupém Honzovi, chytrém Bohumilovi, ukázala správnou cestu z nouze třem bratrů s kohoutem, kocourem i kosou. Herci nás velmi skvělým způsobem vtáhli do děje pohádky, kdy děti mohly radit hlavním hrdinům při řešení problému proti zlu. Zazněly známé i méně neznámé písně z filmových pohádek. Divadelní pohádkové scény byly tradiční, ale i moderně pojaté.

Tato akce se vydařila, žáci i učitelé byli z návštěvy divadla nadšeni. Moc si přejeme, abychom mohli toto divadlo navštěvovat častěji než jednou za 5 let.

1.A

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 28. 2. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Svět zdraví a bezpečí

Svět zdraví a bezpečí

Třída 2.A se vydala do Karlových Varů na poučnou výpravu do centra Světa zdraví a bezpečí. Žáci zjistili, že doma i na ulici jim může hrozit nebezpečí…

Porcelánová školička

Porcelánová školička

Třídy 2.A a 3.A navštívily největší porcelánku v našem kraji Thun Nová Role. Žáci si prošli …

Škola trochu jinak

Škola trochu jinak

Třídy 2.A a 2.B vyrazily na výtvarnou a tělesnou výchovu mimo školu …