logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Divadlo Karlovy Vary

V pondělí 27.2.2023 se téměř všechny děti 1. stupně naší školy zúčastnily divadelního představení v nádherném západočeském divadle v Karlových Varech. Po mnoha letech covidových opatření jsme měli tu možnost navštívit v rámci výuky českého jazyka program věnovaný žákům mladšího školního věku.

Před divadelním představením se jednotlivé třídy věnovaly procházce po lázeňském městě. Paní učitelky ukázaly žákům důležité lázeňské budovy v okolí divadla. Viděli jsme novou sochu Karla IV., dřevěnou kolonádu, blízké karlovarské prameny, vřídlo, kostel sv. Máří Magdaleny a některé třídy také stihly ochutnat vyhlášenou karlovarskou oplatku.

Po pěkné a mrazivé procházce jsme se přesunuli do divadla, kde na nás čekalo přestavení pod názvem BYLO – NEBYLO. Pohádková scéna na téma známých českých spisovatelů – Boženy Němcové a Karla Jaromíra Erbena, nám otevřela bránu do fantazie a pohádkových příběhů. Zavedla nás do pohádek o princeznách, Jezinkách, hloupém Honzovi, chytrém Bohumilovi, ukázala správnou cestu z nouze třem bratrů s kohoutem, kocourem i kosou. Herci nás velmi skvělým způsobem vtáhli do děje pohádky, kdy děti mohly radit hlavním hrdinům při řešení problému proti zlu. Zazněly známé i méně neznámé písně z filmových pohádek. Divadelní pohádkové scény byly tradiční, ale i moderně pojaté.

Tato akce se vydařila, žáci i učitelé byli z návštěvy divadla nadšeni. Moc si přejeme, abychom mohli toto divadlo navštěvovat častěji než jednou za 5 let.

1.A

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 28. 2. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Den dětí na 1. stupni

Den dětí na 1. stupni

Oslava Dne dětí byla plná her a soutěží. Některé třídy vyrazily za město, další soutěžily na hřišti …

Techmanie Plzeň

Techmanie Plzeň

Třídy 2.A a 3.A vycestovaly do Plzně do Techmanie. Tradiční cíl exkurzí našich tříd se dětem moc líbil. Akci finančně podpořilo město Ostrov příspěvkem na dopravu.

Den matek

Den matek

Svátek maminek si připomněly mnohé třídy 1. stupně a děti pro ně vyrobily dárečky v keramické dílně. Třída 2.A nacvičila …