logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Duben a květen v Myškách

Na návrat dětí do školky jsme se po dlouhé době už všichni těšili. Právě bylo na čase připomenout si blížící se svátek maminek. A tak jsme si s dětmi o maminkách povídali. Děti vybarvovaly omalovánky, tvořily pro maminky přáníčka a naučily se pěknou básničku i písničku. Též si zkusily svoji maminku nakreslit.

Nezapomněli jsme ani na další členy rodiny, povídali si o nich, popisovali je a také se seznámili s důležitostí a významem povolání a řemesel. Děti rozeznávaly nejrůznější povolání v námětových a didaktických hrách. Pobavily se při pokusech o pantomimu a připomněly si lidové písničky o lidských činnostech a profesích. Při vycházkách mohly přímo pozorovat a sledovat lidi při práci a určovat druhy povolání.

Ve druhé polovině května jsme změnili téma na jarní louku. Děti pojmenovávaly známé květiny z obrázků i v přírodě, říkaly si básničky, zahrály si hry např. „Uvíjíme věneček“.  Pomocí šablonek vytvořily louku plnou kytiček. Společně jsme si zkusili pokus s fazolkou (klíčení na vatě). O fazolku děti pečovaly, zalévaly ji a s nadšením pozorovaly. Naklíčené fazolky jsme zasadili při procházce k zahrádkám. Děti se též seznámily s různými druhy hmyzu. S lupou mohly přímo na louce pozorovat a hledat nejrůznější hmyz. V kapesním atlasu jsme si našli i jména těch, které jsme neznali. Ve třídě si děti prohlížely obrázky z donesených knížek. Trochu více jsme si řekli o pilných včeličkách a proč jsou pro nás užitečné. Děti si na vlastní oči prohlédly včelařskou výstroj. Na závěr si děti vytvořily koláž „Louka“, kde využily kreativní štětce, razítka hmyzu a obrázky motýlků.

autor příspěvku: Lorencová Helena
vydáno: 30. 5. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálené země

Vzdálené země

V červnu se děti ze školky vypravily do různých koutů světa. Navštívily například indiány, Austrálii, Afriku…

Týden ke Dni dětí

Týden ke Dni dětí

Svůj svátek si děti ve školce pořádně užily. Paní učitelky pro ně připravily …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

Ve školce si děti povídaly o rodině, o maminkách a také o povoláních nejen rodičů …