logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Duben a květen v Myškách

Na návrat dětí do školky jsme se po dlouhé době už všichni těšili. Právě bylo na čase připomenout si blížící se svátek maminek. A tak jsme si s dětmi o maminkách povídali. Děti vybarvovaly omalovánky, tvořily pro maminky přáníčka a naučily se pěknou básničku i písničku. Též si zkusily svoji maminku nakreslit.

Nezapomněli jsme ani na další členy rodiny, povídali si o nich, popisovali je a také se seznámili s důležitostí a významem povolání a řemesel. Děti rozeznávaly nejrůznější povolání v námětových a didaktických hrách. Pobavily se při pokusech o pantomimu a připomněly si lidové písničky o lidských činnostech a profesích. Při vycházkách mohly přímo pozorovat a sledovat lidi při práci a určovat druhy povolání.

Ve druhé polovině května jsme změnili téma na jarní louku. Děti pojmenovávaly známé květiny z obrázků i v přírodě, říkaly si básničky, zahrály si hry např. „Uvíjíme věneček“.  Pomocí šablonek vytvořily louku plnou kytiček. Společně jsme si zkusili pokus s fazolkou (klíčení na vatě). O fazolku děti pečovaly, zalévaly ji a s nadšením pozorovaly. Naklíčené fazolky jsme zasadili při procházce k zahrádkám. Děti se též seznámily s různými druhy hmyzu. S lupou mohly přímo na louce pozorovat a hledat nejrůznější hmyz. V kapesním atlasu jsme si našli i jména těch, které jsme neznali. Ve třídě si děti prohlížely obrázky z donesených knížek. Trochu více jsme si řekli o pilných včeličkách a proč jsou pro nás užitečné. Děti si na vlastní oči prohlédly včelařskou výstroj. Na závěr si děti vytvořily koláž „Louka“, kde využily kreativní štětce, razítka hmyzu a obrázky motýlků.

autor příspěvku: Lorencová Helena
vydáno: 30. 5. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Výlet do Kozodoje

Výlet do Kozodoje

Na začátku dubna se celá škola vydala na výlet do Karlových Varů na farmu Kozodoj.

Jaro ve školce

Jaro ve školce

Jaro je tu a tak si o něm povídají i děti v mateřské škole …