logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Ekonomická olympiáda

Ekonomická olympiáda INEV je unikátní projekt, který je zaměřen na rozvoj finanční a ekonomické gramotnosti žáků, kteří se zajímají o témata jako finanční trh, mezinárodní dělba práce, inflace či bankovnictví.

Celkem 12 našich žáků z 8. a 9. tříd se rozhodlo, že se ve spolupráci s paní učitelkou Černou na tuto olympiádu připraví, a obohatí se tak o další důležité znalosti. Žáci měli k dispozici zpracovanou oporu, setkávali se společně v pátek po vyučování a nezaostávali ani s přípravou v domácím prostředí. I přesto, že se nám nepodařilo postoupit mezi 113 nejlepších žáků z 261 zapojených škol, jsme na naše zúčastněné žáky náležitě hrdí, neboť dosáhli skvělých výsledků a umístili se v rámci Karlovarského kraje na předních příčkách. Tři naši žáci (Malina Jonáš, Pham Viet Tiep, Zelenková Sandra) zaznamenali úspěšnost téměř 70 %, což je daleko nad průměrnou úspěšností testu (44,5 %), a právem jsme získali 2. místo v žebříčku TOP škol v Karlovarském kraji.

Ještě jednou děkujeme všem žákům za účast a jejich píli, a pamatujte – myslete RACIONÁLNĚ!

topskoly
autor příspěvku: Ing. Matoušková Nikola
vydáno: 22. 2. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Basketbalové turnaje

Basketbalové turnaje

Žáci a žákyně z 8. a 9. ročníku se zúčastnili okresního kola v basketbale. Dívkám se dařilo a postoupily do …

Pěvecká soutěž

Pěvecká soutěž

Pěveckou soutěž jednotlivců nahradila soutěž tříd z 1.stupně. Podívejte se, které vystoupení se žákům 2. stupně nejvíce líbilo ….