logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Expedice do Údolí mlýnků

autor textu Zdeněk Hazuka 6.A

Dne 1.6. roku 2022 naše třída 6.A vyrazila na expedici do Jáchymova do Údolí mlýnků.

Ale jestli chcete tenhle příběh slyšet od začátku, musíte se se mnou vrátit o týden zpět. Konkrétně se přeneseme do středy 25.5. – tento den se totiž náš třídní mlýnek narodil. Vytvořili ho žáci naší třídy na hodinách pracovního vyučování. Byl velice skvostný a byl významný. Byla to jako naše vlajka, kterou tam musíme vztyčit, abychom se zapsali do historie jako ti slavní objevitelé.

Nastal den „D“ a my jsme vyrazili autobusem z Ostrova do Jáchymova. Vystoupili jsme na zastávce a vyrazili do Údolí mlýnků. Cestou Lidunka ztratila svoji třídní kšiltovku a i když jí Filip obětavě hledal, tak ji bohužel nenašel. V lese jsme se rozdělili a vytvořili týmy. Postupně jsme v týmech hledali schované kešky (cache). Náš tým šel jako první a asi našel kešky nejrychleji. Ostatní týmy ale také našly kešky ukryté na cestě. Tak se někteří z nás poprvé seznámili s geocachingem.

V lese na potůčku jsme viděli spoustu mlýnků. Někteří šli rozbité mlýnky hned opravit, jiní šli čistit koryto potoka, nebo opravovat náhon. Přitom jsme hledali vhodné místo, kam bychom náš mlýnek umístili. Nebylo to jednoduché. Já jsem se snažil zlepšit přítok vody k mlýnku. Když jsem to dodělal, tak jsem se nasvačil jako ostatní.

Cestou zpět jsme si v Jáchymově koupili oplatky a po cyklostezce vyrazili směrem k Ostrovu. Na trase jsme objevili zajímavost – v tunelu na stěnách byly zavěšené hrnečky.

Sice si někteří spolužáci stěžovali, že je bolí nohy, ale všichni dorazili spokojeni do Ostrova.

Děkuji, že jste si můj příběh přečetli.

Na shledanou, Váš Zdenda.

autor příspěvku: Mgr. Veselá Hana
vydáno: 14. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Projekt Naše město

Projekt Naše město

Žáci z 6.A a 6.B dostali nelehký úkol natočit videoreportáž o našem městě v angličtině …

Pokusy s vodou

Pokusy s vodou

Pokusy s vodou si žáci 6.A zpestřili výuku o hydrosféře, kde mimo jiné poznávali vlastnosti vody …