logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Hudební projekt (3)

Hudební projekt školní hudební kapely, o kterém jsme psali ZDE, může pokračovat! Bylo nezbytné sehnat finanční prostředky především na natáčení videoklipu. Ale i na ceny do výtvarné soutěže a tisk bookletů do CD.

Rozhodli jsme se tedy uspořádat veřejnou aukci, kde jsme dražili vyřezávanou zvoničku. Aukce měla pozitivní ohlas a účastnilo se jí dost lidí. Vítěz ale může být jen jeden a zvoničku nakonec vydražil sochař a řezbář z Chomutovska Milan „Béza“ Bezaniuk. Získali jsme opravdu krásný obnos, který nám pokryje veškeré náklady na náš projekt.

„Béza“ je opravdu výjimečný umělec a jeho práce je vysoce ceněná po celé republice i v zahraničí. Je také výjimečný člověk se srdcem na pravém místě. Bohužel nemá moc rád publicitu a velké poklony, proto nenajdete mnoho jeho fotografií. Ale určitě doporučujeme podívat se na jeho facebookový profil nebo do vyhledávače zadat jeho jméno a podívat se na práce ze dřeva, z kamene, dokonce i z písku. Je výborným malířem a ilustroval i několik knih.

Jak se nechalo čekat, ani zvoničku si převzít nechtěl a věnoval ji škole. Není to tím, že by ho projekt nezajímal. Naopak hudební projekt pozorně sleduje a těší se na výsledné CD. Ale jak už bylo řečeno, i když je to chlap jak hora a páru má jako buldozer, ve společnosti mnoha lidí, kteří mu věnují pozornost, se necítí moc dobře. A my to samozřejmě chápeme. Přesto jsme mu chtěli aspoň nějakým způsobem poděkovat.

Uspořádali jsme ve spolupráci s paní učitelkou Veronikou Vosykovou takovou mini soutěž v přípravné třídě. Téma bylo „Sochař Béza“. Naše nejmenší školní děti se nejdřív seznámily s tím, kdo je řezbář, sochař a jak pracuje. Potom jsme ukázali aspoň několik fotografií s panem Bezaniukem a děti s chutí malovaly.

Všechny práce jsou skvělé. Děti svým vlastním viděním vytvořily originální obrázky, které potom panu sochaři pošleme. Děti z přípravné třídy dostaly za svou práci také malou odměnu a tři obrázky byly ještě oceněny zvláštní cenou za originalitu a pečlivou práci.

Děkujem ještě jednou panu sochaři Milanovi „Bézovi“ Bezaniukovi za velkou pomoc! Dále paní učitelce Veronice Vosykové a paní asistence Lucii Balákové za spolupráci a dětem za nádherné obrázky.

autor příspěvku: Mgr. Vítek Pavel
vydáno: 7. 4. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Vánoční turné

Vánoční turné

Školní kapela zPETky má za sebou pestrý a premiérový Advent. Během předvánočního času….

Poprvé na bruslení

Poprvé na bruslení

Na začátku října, jako každý rok, začala předškolákům na zimním stadionu školička bruslení …