logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Informace pro rodiče nových žáků

1. školní řád a vnitřní řád školní družiny

Jedná se o důležité dokumenty, se kterým je vhodné se seznámit. Obsahuje mimo jiného práva a povinnosti dětí a jejich zákonných zástupců, informace o fungování školy a družiny, pravidla pro klasifikaci, placení družiny apod. Stáhnout si je můžete z internetových stránek školy po kliknutí ZDE.

2. seznamy školních potřeb

Seznam školních potřeb (pastelky, sešity apod.), které je potřeba pořídit, najdete ZDE.

3. internetové stránky systému Bakaláři  matrika.zsamsostrov.cz

Na těchto internetových stránkách najdete velké množství cenných informací (rozvrh hodin a jeho změny, domácí úkoly, známky atd.). Abyste se na ně mohli podívat, musíte získat přihlašovací údaje. Návod, jak je získat, najdete ZDE.

Informace ze systému Bakaláři najdete také v mobilní aplikaci Bakaláři online, kterou najdete pro tablety a mobilní telefon v Google Play či iStore.

4. kontrola a doplnění osobních dat dětí a zákonných zástupců

Do školního systému Bakaláři jsou zadány osobní údaje získané při vyřizování přijetí dítěte. Pokud se něco změní (telefonní čísla, adresy apod.), je nutné to nahlásit škole – návod najdete TADY.

5. třídní fond a další platby rodičů

V průběhu školního roku se děti zúčastní ve škole a školní družině mnoha akcí a aktivit, které financují rodiče. Aby se peníze nevybíraly opakovaně po malých částkách, má každé dítě větší obnos v tzv. třídním fondu, ze kterého se peníze postupně čerpají (každý čerpá pouze své peníze). Informace o vašich platbách (včetně plateb družiny) a zaevidovaných výdajích najdete na webu platby.zsamsostrov.cz. Informace se dostupné pouze po přihlášení pomocí stejných přihlašovacích údajů jako na web Bakalářů (viz informace výše).

Minimální zůstatek ve fondu k 31.7. je v tabulce ZDE

6. ochrana osobních dat dětí a jejich zákonných zástupců

Většinu údajů, které ve škole evidujeme, shromažďujeme ze zákonných důvodů. Jsou ale data, ke kterým potřebujeme Vás souhlas. Na webu matrika.zsamsostrov.cz prosím do konce července vyznačte v části věnované GDPR souhlas či nesouhlas se zpracování dat – návod najdete na webu školy po kliknutí TADY.

7. školní družina

Pokud se rozhodnete využívat školní družinu, je nutné se ozvat vedení školy (přihlášky sami rodiče vyplňovali do konce května)

Co je dobré znát:

  • pokyny k vyzvedávání dětí najdete ZDE
  • návod k informování školy o změně odchodu z družiny je TADY

 

8. přístupový systém

Pro vstup do školy a odchod ze školy používají děti bezkontaktní klíčenku, kterou dostanou po zaplacení vratné zálohy 100 Kč. Informace k platbě najdete na webu školy v platebním systému. Rodiče mají na webu Bakalářů průběžné informace o příchodu dítěte do školy či jeho odchodu.

Jeden z důvodů, proč máme ve škole přístupový systém, je popsán ZDE.

9. školní jídelna

Dětem ve škole vaří obědy společnost Primirest (informace o cenách jsou ZDE).

Pokud bude dítě chodit do družiny, je nutné, aby chodilo i na obědy.

10. žákovské e-mailové schránky, Office 365 a školní počítačová síť

Každý žák školy má zdarma k dispozici licenci pro Microsoft 365 (školní e-mail, Word, Excel, Power Point, OneDrive aj.) Informace jsou k dispozici TADY (úvodní heslo je Abcd1234).

Pro přihlášení do počítače ve školní síti žáci používají žáci uživatelské jméno ve tvaru 4 písmena z příjmení, 2 písmena ze jména a dvoučíselný rok narození (bez diakritiky) = např. Šimáček Štěpán narozený  2011 má účet simast11. Úvodní heslo je Abcd1234.

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 30. 5. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Itálie 2024

Itálie 2024

V pondělí 20.5. vycestovali žáci z 5.A, 6.B a 8.A do Itálie na poznávací zájezd … AKTUALIZACE 24.5. 22:30 hod.

Korsika 2024

Korsika 2024

V pátek 17.5. vyrazila skupina žáků z naší školy na zahraniční zájezd na Korsiku. AKTUALIZACE 23.5. 9:25 hod.

Volby do školské rady

Volby do školské rady

V červnu 2024 končí tříleté funkční období školské rady (pozor – nejedná se o sdružení rodičů), a proto se konají volby….