logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Jak zjistit, zda je žák ve škole

V základní škole používáme přístupový systém od společnosti Z-WARE k evidenci přítomnosti žáků ve škole. Aby zákonní zástupci dítěte zjistili, zda žák dorazil úspěšně do školy, případně zda z ní už odešel, najdou v levém menu webu matrika.zsamsostrov.cz tlačíko Přístupový systém – po kliknutí se mohou i zpětně podívat na příchody do školy a odchody mimo školu.

 

Pokud stačí rodičům pouze informace o aktuální přítomnosti dítěte ve škole, mohou také kliknout v části webu školy věnované základní škole na tlačítko v horní části „je ve škole ?„. Zobrazené informace kombinují údaje zaevidované v přístupovém systému s údaji v elektronické třídní knize, což řeší případy, kdy dítě zapomene čip.

 

 

 V mobilní podobě školních internetových stránek je přístup k informaci o přítomnosti dítěte ve škole ještě jednodušší – v horním menu je odkaz „je žák ve škole ?„.

 

  

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 2. 9. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Třídní schůzky v ZŠ

Třídní schůzky v ZŠ

V úterý 18.4. se konají třídní schůzky. Vše potřebné je k dispozici na webu tridnischuzky.zsamsostrov.cz

Zápis do 1. třídy

Zápis dětí k základnímu vzdělávání se uskuteční ve dnech 1. až 9. dubna 2023. Rodiče si mohou vybrat, zda dítě zapíší ve škole nebo online. Tento termín je určen také pro online vyřízení odkladu povinné školní docházky a přijetí dítěte do přípravné třídy.

Zápisy z třídních schůzek

Zápisy z třídních schůzek

Během školního roku se konají v základní a mateřské škole třídní schůzky. Návštěvnost je tradičně veliká. Aby si mohli zákonní zástupci dětí a žáků připomenout obsah schůzky ….