logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Jak zjistit, zda je žák ve škole

V základní škole používáme přístupový systém od společnosti Z-WARE k evidenci přítomnosti žáků ve škole. Aby zákonní zástupci dítěte zjistili, zda žák dorazil úspěšně do školy, případně zda z ní už odešel, najdou v levém menu webu matrika.zsamsostrov.cz tlačíko Přístupový systém – po kliknutí se mohou i zpětně podívat na příchody do školy a odchody mimo školu.

 

Pokud stačí rodičům pouze informace o aktuální přítomnosti dítěte ve škole, mohou také kliknout v části webu školy věnované základní škole na tlačítko v horní části „je ve škole ?„. Zobrazené informace kombinují údaje zaevidované v přístupovém systému s údaji v elektronické třídní knize, což řeší případy, kdy dítě zapomene čip.

 

 

 V mobilní podobě školních internetových stránek je přístup k informaci o přítomnosti dítěte ve škole ještě jednodušší – v horním menu je odkaz „je žák ve škole ?„.

 

  

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 2. 9. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Výsledek zápisu do 1. třídy (2023/2024)

Výsledek zápisu do 1. třídy (2023/2024)

Ve dnech 1. až 9. dubna se konal zápis k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024. Zapsáno bylo 88 uchazečů, 21 z nich požádalo o odklad školní docházky. Přijato bylo do dvou tříd 60 dětí, 7 dětí bude muset nastoupit do jiné školy.

Zápisy z třídních schůzek

Zápisy z třídních schůzek

Během školního roku se konají v základní a mateřské škole třídní schůzky. Návštěvnost je tradičně veliká. Aby si mohli zákonní zástupci dětí a žáků připomenout obsah schůzky ….

Třídní články a fotografie

Třídní články a fotografie

Jednotlivé třídy v základní a mateřské škole i oddělení školní družiny se během školního roku účastní různých akcí …