školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Jazykové soutěže

Jsme velmi potěšeni, že Vás můžeme informovat o tom, jak skvěle dopadli naši žáci v okresních kolech konverzačních soutěží v německém a anglickém jazyce. Vezměme to popořadě.

Německý jazyk

Ve čtvrtek 9.března se na Základní škole jazyků Libušina v Karlových Varech uskutečnilo okresní kolo soutěže v německém jazyce. Reprezentovali nás celkem čtyři zástupci ve dvou kategoriích.

Pro žáky šestých a sedmých tříd je určena kategorie I.A, kterou letos ovládl Lukáš Kučera ze 7.B. a s přehledem vyhrál. Na krásném 4.místě se umístila Klára Štefková ze 7.A.

V kategorii II.A soutěží žáci osmých a devátých tříd ZŠ. Naše žačka Eliška Weissová (9.A) obsadila skvělé 3.místo, čímž si vybojovala také postup do kola krajského. Naše další reprezentantka Lucka Hyčková  (9.A) se umístila na krásném děleném 5.-6.místě.

Němčina to nemá vedle angličtiny vůbec jednoduché. Angličtina přece jen hýbe světem. Je ale jistě na místě ocenit snahu a velkou píli našich žáků. Všichni museli do přípravy investovat spoustu sil a svého volného času. O tom, že se to vyplatilo, není jistě pochyb.

Anglický jazyk

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce se konalo 10. března v DDM v Karlových Varech. Do něj postoupili vítězové školního kola obou kategorií. V tvrdé konkurenci žáků mnoha škol karlovarského okresu se ale ti naši vůbec neztratili.

Nádherného výsledku dosáhla Klára Štefková (7.B), která kategorii I.A vyhrála a přivezla si diplom a cenu za 1.místo.

V kategorii II.A statečně bojoval Šimon Vítek (8.B), který obsadil úžasné 5.místo.

Potvrdilo se, že naši žáci jsou schopni obstát v nabité konkurenci. Boje jsou vždy tuhé a rozhoduje každičký bod.

My jsme moc rádi, že i naši žáci mají zájem o cizí jazyky a jsou tak úspěšní.

I když ne všichni dosáhli na stupně vítězů, určitě žáci ocení nově získanou zkušenost a uvědomí si, že se dokáží svým výkonem prosadit mezi svými vrstevníky, což je důležitým aspektem po jejich další motivaci.

Věříme, že své znalosti a dovednosti budou s chutí rozvíjet i nadále.

Thank you! We are proud of you😊. / Vielen Dank! Wir sind stolz auf euch😊.

autor příspěvku: Mgr. Frýdlová Michaela
vydáno: 14. 3. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Basketbalové turnaje

Žáci a žákyně z 8. a 9. ročníku se zúčastnili okresního kola v basketbale. Dívkám se dařilo a postoupily do …

Pěvecká soutěž

Pěveckou soutěž jednotlivců nahradila soutěž tříd z 1.stupně. Podívejte se, které vystoupení se žákům 2. stupně nejvíce líbilo ….