logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Konverzační soutěž

Uplynul další rok a před námi stanul opět nelehký úkol – vybrat ty, co na 2. stupni umí nejlépe „válet“ anglicky a budou v březnu reprezentovat v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce naši školu. A aby se jimi stali opravdu ti nejlepší z nejlepších, podrobili jsme je v pondělí 9. ledna 2023 nelehkému testování. Museli zvládnout poslechová cvičení vyšší náročnosti, cvičení zaměřená na slovní zásobu a porozumění textu, a tři nejlepší v každé kategorii pak také ústní část s porotci. Že to byly nervy a že se pořádně zapotili Vám jistě potvrdí sami.

A jak to všechno dopadlo?

V kategorii IA (6. a 7.třída) zvítězila Klára Štefková ze 7.B. Druhé místo obsadil Lukáš Kučera ze 7.A a třetí místo Matěj Rezák ze 7.B.

Vítězem kategorie IIA se letos stal Šimon Vítek z 8.B, druhé místo patří Jonáši Malinovi z 9.B a třetí příčku obsadil Lukáš z 8.B.

My, učitelé angličtiny na 2. stupni, jsme zjistili, že máme na škole spoustu šikovných dětí, které mají odvahu a chuť učit se angličtinu. Všichni nás mile překvapili a dodali nám svými výkony spoustu elánu do další naší práce. Děkujeme.

Postupujícím vítězům budeme 10. března 2023 držet palce!

autor příspěvku: Mgr. Frýdlová Michaela
vydáno: 17. 1. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Družinová Superstar

Družinová Superstar

Blíží se konec prvního pololetí a v naší školní družině patří tento čas již tradičně pěvecké soutěži SUPERSTAR …

Tři králové ve školce

Tři králové ve školce

První týden v lednu patří k zážitkům z Vánoc a Třem králům. Děti si do školky přinesly dárečky od Ježíška, které ukázaly a půjčily svým kamarádům. Povídali jsme si o Třech králích…

Prázdniny (2022/2023)

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve všech základních školách ve čtvrtek 1. září 2022 a skončí v pátek 30. června 2023. V článku najdete termíny prázdnin.