logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Květen a červen v Opičkách

V červnu jsme zavítali do vzdálených zemí. Děti tak měly možnost poznat jiné kultury různých národů. Pracovaly s glóbusem a mapou a poznávaly celou Zemi. „Přistáli“ jsme v Austrálii, Asii a u indiánů. Při exotické hudbě děti tancovaly indiánský tanec a hrály při tom na zvukové trubky a bubny. Zpívali jsme o Zemi, indiánech a klokanech. Společně jsme napodobovali různé písmo a znaky a děti se také naučily některá slova v jiném jazyce. Pozdrav slunci nám posloužil na protažení celého těla. Děti v „zemích“ vyráběly, tvořily a malovaly nejrůznější výrobky.

Také musíme zmínit BUBLINKOVOU SHOW, která se dětem moc líbila. Nejprve shlédly vystoupení, pak se fotily ve velké bublině a na závěr si samy mohly tvořit bubliny na školní zahradě.

Školní rok jsme zakončili výletem do parku. Hráli jsme hry, zpívali, hledali ukryté obrázky v přírodě, které si děti následně mohly vzít domů. Děti snědly svačinky z domova a místo oběda si vychutnaly pizzu na dece. V jezírku u městské knihovny jsme pozorovali rybičky a obdivovali krásné okolí. Výlet se všem moc líbil. Nakonec jsme si vyprávěli o vodě a těšili se společně na prázdniny.

autor příspěvku: Juhosová Gabriela
vydáno: 1. 7. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálené země

Vzdálené země

V červnu se děti ze školky vypravily do různých koutů světa. Navštívily například indiány, Austrálii, Afriku…

Týden ke Dni dětí

Týden ke Dni dětí

Svůj svátek si děti ve školce pořádně užily. Paní učitelky pro ně připravily …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

Ve školce si děti povídaly o rodině, o maminkách a také o povoláních nejen rodičů …