logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Květen a červen v Opičkách

V červnu jsme zavítali do vzdálených zemí. Děti tak měly možnost poznat jiné kultury různých národů. Pracovaly s glóbusem a mapou a poznávaly celou Zemi. „Přistáli“ jsme v Austrálii, Asii a u indiánů. Při exotické hudbě děti tancovaly indiánský tanec a hrály při tom na zvukové trubky a bubny. Zpívali jsme o Zemi, indiánech a klokanech. Společně jsme napodobovali různé písmo a znaky a děti se také naučily některá slova v jiném jazyce. Pozdrav slunci nám posloužil na protažení celého těla. Děti v „zemích“ vyráběly, tvořily a malovaly nejrůznější výrobky.

Také musíme zmínit BUBLINKOVOU SHOW, která se dětem moc líbila. Nejprve shlédly vystoupení, pak se fotily ve velké bublině a na závěr si samy mohly tvořit bubliny na školní zahradě.

Školní rok jsme zakončili výletem do parku. Hráli jsme hry, zpívali, hledali ukryté obrázky v přírodě, které si děti následně mohly vzít domů. Děti snědly svačinky z domova a místo oběda si vychutnaly pizzu na dece. V jezírku u městské knihovny jsme pozorovali rybičky a obdivovali krásné okolí. Výlet se všem moc líbil. Nakonec jsme si vyprávěli o vodě a těšili se společně na prázdniny.

autor příspěvku: Juhosová Gabriela
vydáno: 1. 7. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vánoce ve školce

Vánoce ve školce

Vánoce měly děti i ve školce. Pod stromečkem na ně čekaly dárky v podobě nových hraček, společně si připomněli vánoční zvyky …

Vánoční dílničky

Vánoční dílničky

V době Adventu se tradičně v mateřské škole konaly vánoční dílničky pro děti a rodiče. Každá třída si připravila …

Vánoční besídky

Vánoční besídky

Dne 20. 12. 2023 se v naší školce konala ve všech třídách besídka pro rodiče. Děti se pilně připravovaly na …