logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Leden v Opičkách

Vánoce jsou za námi, ukončili jsme je tématem tři králové a tříkrálovou sbírkou místní charity v Ostrově. Do vypůjčené kasičky jsme nasbírali téměř 4000 Kč. Všem zúčastněným moc děkujeme za příspěvek pro dobrou věc.

Děti se učily o tomto svátku jako o konci Vánoc, společně jsme odstrojili stromeček a uklidili vánoční výzdobu. Velmi je bavilo tvoření tří králů z lesklých papírků.

Navštívilo nás také divadlo, které nám vyprávělo o „Cestě do Betléma“.

V dalším tématu nás čekaly charakteristické znaky zimy. Pomocí pokusů děti poznávaly různá skupenství vody a její vlastnosti. A protože jsme se dočkali i sněhu, tak i ten jsme důkladně prozkoumali a využili pro jízdu na kluzácích, stavbu sněhuláků a k dalším hrám.

Následující putování bylo do světa pohádek. První pohádkou byla perníková chaloupka. Děti si vyzkoušely hru s divadlem a podle obrázků tvořily posloupnost děje. Určovaly tvary perníčků a také si je vyráběly a řádně jimi ozdobily perníkovou chaloupku.

Další pohádkou byla tři prasátka. V této pohádce děti poznávaly různé materiály a jejich vlastnosti. Celý týden si na prasátka hrály a pohádku si vyzkoušely zdramatizovat za pomoci maňásků. Učily se sestavovat řady dle pokynů, procvičily si pojmy první, poslední, před, za, aj. A také stavěly domečky tří prasátek, nejen ve třídě, ale i při pobytech venku.

autor příspěvku: Graulíková Iveta
vydáno: 17. 2. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Školka v Ekocentru

Školka v Ekocentru

Některé třídy se v rámci tématu Lesní svět vypravily na prohlídku Ekocentra při MDDM Ostrov. Při prohlídce s výkladem si děti prohlédly…

Halloween ve školce

Halloween ve školce

Děti přišly v tento den do školky v nejrůznějších kostýmech. Prostory a třídy byly pro ně strašidelně vyzdobené, ozývala se také tajemná hudba …

Bádání a experimenty

Bádání a experimenty

Druhý školní rok v naší škole realizujeme projekt Rozvoj dětí a žáků ze ZŠ a MŠ Ostrov III. Ve školce se děti zúčastnily projektového dne …