logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Matematický klokan

V pátek 17.3.2023 proběhla na všech základních i středních školách celostátní matematická soutěž KLOKAN 2023, které se zúčastnila většina žáků 1. stupně ZŠ.

Žáci 2. a 3. ročníků soutěžili v kategorii Cvrček. V této kategorii byl na naší škole nejúspěšnější žák 2. A Lukáš Kleinhampl, který získal 74 bodů, z celkového nejvyššího možného počtu 90 bodů. Na druhém místě se ziskem 64 bodů skončil žák 3.B Lukáš Málek. Velmi úspěšní byli dále žáci 2. A Jakub März (60 bodů) a Maruška Petruňová (58 bodů), kteří obsadili 3. a 4. místo ve velké konkurenci  89 řešitelů.

V kategorii Klokánek, která je určena pro žáky 4. a 5. ročníků byli úspěšnější starší řešitelé z 5. ročníků. Nejvyšší počet bodů 102 ze 120 možných získaných bodů vybojovala Laura Julišová z 5.A, na druhém místě se stejným počtem získaných 78 bodů se umístila děvčata Laura Svobodová a Veronika Žlutická, obě z 5.B. Na třetím místě se ziskem 77 bodů byla opět úspěšná dívka z 5.B Lenka Lhotanová. Do kategorie Klokánek se na naší škole zapojilo celkem 76 žáků.

Všichni žáci, kteří se soutěže zúčastnili dostali sladkou odměnu, úspěšnější řešitelé v jednotlivých třídách dostali diplomy, čestná uznání nebo účastnický list za odvahu v řešení matematických úloh. Nejúspěšnější žáci získali i malou odměnu v podobě hlavolamu.

Všem úspěšným a odvážným řešitelů moc gratulujeme a přejeme mnoho krásných zážitků s matematikou a jejími logickými úlohami.

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 31. 3. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Klokan 2024

Klokan 2024

Každý rok se žáci prvního stupně zapojují do matematické soutěže Klokan. Žáci 2. a 3. tříd soutěží v kategorii Cvrček, žáci 4. a 5. ročníků soutěží v kategorii Klokánek.