logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Návrat předškoláků

12.4.2021 po dlouhé době se opět mohli vrátit předškoláci do naší školky. Děti byly natěšené. Zpočátku jsme si povídali o stráveném času po dobu nouzového stavu. Poté jsme se vrhli do „práce“. Čekala na nás velmi zajímavá témata „Vesmír“ a „Čistá země“.

Děti se seznamovaly s tím, jak to vypadá ve vesmíru, poznávaly planety, souhvězdí, vytvořily si raketku, namalovaly vesmír atd. Pro přiblížení, jak to vypadá ve vesmíru, děti shlédly zajímavé příběhy Paxi a pozorovaly aktuální snímky z družic. Den Země se blížil a děti se učily, jak se starat o naši planetu. Čistily řeku od odpadků a učily se, jak správně odpad roztřídit. Seznámily se i s čističkou odpadních vod a s využitím ostatního odpadu (vytvořily si vlastní recyklovaný papír a společně vytvořily koloběh vody).

autor příspěvku: Fišerová Martina
vydáno: 16. 5. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Předškoláci v družině

Předškoláci v družině

Předškoláci z mateřské školy se pomalinku připravují na docházku do základní školy. Po zářijové návštěvě prvních tříd se nyní podívali do školní družiny.

Školka v Ekocentru

Školka v Ekocentru

Některé třídy se v rámci tématu Lesní svět vypravily na prohlídku Ekocentra při MDDM Ostrov. Při prohlídce s výkladem si děti prohlédly…

Halloween ve školce

Halloween ve školce

Děti přišly v tento den do školky v nejrůznějších kostýmech. Prostory a třídy byly pro ně strašidelně vyzdobené, ozývala se také tajemná hudba …