školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Ostrovská minitretra

Již tradičně se 3.5.2023 uskutečnila Ostrovská minitretra, což je atletická soutěž pro žáky druhého stupně. Kromě naší školy se zúčastnila ZŠ Masarykova a ZŠ Májová. Mladší dívky a mladší kluci (6.-7.třídy) soutěžili v disciplínách: štafeta, sprint 60 m, skok daleký, hod míčkem, běh na 600 a 1000 m a skok vysoký.

V kategorii mladších dívek se dobře umístila Ella Zeroniková, která skončila v běhu na 60 m na třetím místě, Štěpánka Šrédlová, která skončila ve skoku dalekém na druhém místě s pokusem 3,77 m a Natálie Kheilová, která obsadila v hodu míčkem třetí místo s pokusem 35 m.

V kategorii mladších chlapců vyhrál sprint na 60 m Samuel Míchal, v běhu na 1000 m obsadil Filip Novák také první místo, a to s časem 3:20, Jakub Bečka skončil v hodu míčkem na prvním místě, když hodil 50,81m a Aleš Břečka obsadil místo druhé, kdy jeho pokus byl 50,24 m. Ve skoku dalekém zvítězil Jan Hruška, který skočil 4,66 m. Dařilo se také štafetě, která byla také vítězná.

V kategorii starších chlapců a dívek se soutěžilo v běhu na 60 m, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí, běhu na 800 m a chlapci v běhu 1500 m. Za zmínku určitě stojí výkon Vojty Bečky, který vyhrál běh na 1500 m v čase 5:13. Skok daleký ovládl Robert Stöckbauer, který skočil 4,89 m, ve skoku vysokém třetí místo obsadil Petr Chymčák, který skočil 150 cm. Ve vrhu koulí se na druhém místě umístil Michael Godžo s pokusem 10,09 m.

V dívčí kategorii se na druhém místě umístila v běhu na 60 m Viktorie Pokrupová, na čtvrtém místě Patricie Karlíková, v běhu na 800 m obsadila první místo Anna Lišková, která měla skvělý čas, a to 2:33! S výkonem 6,50 obsadila čtvrté místo ve vrhu koulí Lenka Chomátová.

Bohužel i přes výborné individuální výkony, jsme v konečném součtu bodů, skončili těsně na třetím místě za ZŠ Májovou a ZŠ Masarykovou, která obsadila první místo.

autor příspěvku: Mgr. Matoušek Martin
vydáno: 10. 5. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Basketbalové turnaje

Žáci a žákyně z 8. a 9. ročníku se zúčastnili okresního kola v basketbale. Dívkám se dařilo a postoupily do …

Pěvecká soutěž

Pěveckou soutěž jednotlivců nahradila soutěž tříd z 1.stupně. Podívejte se, které vystoupení se žákům 2. stupně nejvíce líbilo ….