logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Robotika v hodinách informatiky

Od začátku tohoto školního roku mají naši žáci možnost zažít opravdovou „Škola hrou“ a v hodinách informatiky si hrát a vzdělávat se s robotickými stavebnicemi Lego WeDo, minirobůtky Ozobot a kapesnými mikropočítači Micro:bit.

V souladu s novým školním vzdělávacím plánem pro informatiku naše škola zakoupila robotické stavebnice Lego WeDo 2.0 a k nim tablety s aplikacemi, pomocí které sestavené modely rozhýbají.

V hodinách tak děti mají k dispozici robotické stavebnice Lego WeDo 2.0 a k nim tablety s aplikací, pomocí které sestavené modely rozhýbají. Učí se tím základy algoritmizace a robotiky. Žáci 4.A, 4.B, 4.C, 5.C, 6.D i 7.C již skládali blikajícího šneka, ventilátor, model průzkumného satelitu na Marsu, jednoduché vozítko nebo i vlastní modely. Byli velmi šikovní a ukázalo se, že někteří stejné či podobné stavebnice již doma mají.

Děti ze spojené třídy 6.D a 7.C již pomocí aplikace v tabletu programovaly tanec minirobůtků ozobotů.

Šesťáci a sedmáci si zdárně vyzkoušeli programování micro:bitů, kde místo psaní kódu skládají program pomocí bloků. Princip vizuálního programování již naši žáci znají z dětského programovacího jazyka Scratch, kterému se v hodinách informatiky též věnujeme.

autor příspěvku: Mgr. Štefková Ester
vydáno: 11. 3. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Itálie 2024

Itálie 2024

V pondělí 20.5. vycestovali žáci z 5.A, 6.B a 8.A do Itálie na poznávací zájezd … AKTUALIZACE 24.5. 22:30 hod.

Korsika 2024

Korsika 2024

V pátek 17.5. vyrazila skupina žáků z naší školy na zahraniční zájezd na Korsiku. AKTUALIZACE 23.5. 9:25 hod.

Volby do školské rady

Volby do školské rady

V červnu 2024 končí tříleté funkční období školské rady (pozor – nejedná se o sdružení rodičů), a proto se konají volby….