logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Setkání s budoucími prvňáčky

Ještě před zářijovým vstupem do školy si přišli budoucí prvňáčci z 1.A okouknout svou budoucí třídu a paní učitelku. Aby se ale do třídy, která je až ve 2. patře, mohli dostat, museli splnit 9 úkolů v podobě hádanek o zvířátkách. Ty už pro ně měli na svých stanovištích připraveny jejich starší spolužáci z 5. třídy. Po každém úspěšném zvládnutí úkolu získali nejen jedno písmenko do tajenky, ale mohli se posouvat od šaten a dále přes první patro blíž ke svému cíli, jímž byla budoucí třída. A protože jsou nastávající školáčci neobyčejně šikovní, dostali se bez problémů do cíle, s pomocí starších spolužáků přečetli tajenku a nakonec jsme si zazpívali o zvířátkách písničku. Mise tedy byla úspěšně splněna a my už se všichni těšíme na další setkání v září.

Ve stejný den se přišli do školy seznámit se svou novou paní učitelkou a svou třídou také žáci z budoucí 1.B. Prošli a prohlédli si prostory školy, zazpívali písničky a nakreslili pěkný obrázek. S bonbónkem v kapse a velkou první jedničkou se nadšeně vraceli do náruče svých rodičů.

autor příspěvku: Mgr. Machalová Lenka
vydáno: 5. 6. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Obora Linhart

Obora Linhart

Žáci z 2.A vyrazili na výlet za zvířátky do lesní obory …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

V mateřské škole se děti seznamovaly se členy rodiny, s funkcí rodiny a poznávaly různá povolání. Zábavnou formou se učily …