logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Škola v přírodě 7.C

Naše třída začala nový školní rok trochu netradičně. V pondělí 5. září jsme vyrazili autobusem směr Kyselka do kempu Ontario. Počasí bylo krásné, proto nic nebránilo hned po obědě, na který se chodilo do restaurace Na Špici, vyrazit na výlet. Žáci měli možnost vidět Radošovský most a Kyselku. Po návratu krásné slunečné počasí vylákalo některé odvážlivce do bazénu. Večer se rozdělili do dvou týmů a začal tvrdý boj o poklad. Soutěže vyplnily volné chvilky, a tak se večer všichni již těšili do chatek.

Druhý den byl v plánu výšlap na rozhlednu Bučina. I přes menší nepřízeň počasí se výlet povedl. Protože další den některé bolely nožičky, vydali jsme se do místní základní školy za zvířátky. Velmi ochotná paní učitelka nám půjčila na pochování králíčky, a dokonce dala dětem kozy na vodítka, což byl pro mnohé opravdu nevšední zážitek. Poté žáci vyrazili do místního Mattoni muzea a cestou navštívili kapli svaté Anny s krásným výhledem na řeku Ohři.

Čtvrteční deštivé počasí nás donutilo zrušit výlet, ale zase byl čas dokončit hry a vyhlásit vítězné družstvo, které podle indicií hledalo poklad. S paní učitelkou pevně věříme, že si všichni školu v přírodě užili a budou na ni v dobrém vzpomínat

autor příspěvku: Jindrová Markéta
vydáno: 9. 9. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Školka na festivalu

Školka na festivalu

Na konci září se konal Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana. Na dvě představení vyrazily i děti ze školky.

První dny ve školce

První dny ve školce

V úvodu školního roku se děti ve školce seznamovaly s prostředím své třídy a celé školky, poznávaly nové kamarády a paní učitelky.

Začátek roku v 0.A

Začátek roku v 0.A

Plno práce mají před sebou v nedávno zahájeném školním roce také děti z přípravné třídy …