logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Hudební projekt (2)

V rámci projektu týkajícího se školní kapely Ragnaröck, o kterém jsme informovali ZDE, byla před měsícem vyhlášena výtvarná soutěž s názvem „Moře“. Téma jsme nechali záměrně volnější, aby se děti nemusely nijak omezovat ve svém výtvarném vyjádření. Zapojily se děti z prvního i druhého stupně. Z výsledných děl jsme udělali malou výstavu v prostorech školy.

Vznikla opravdu povedená díla, která nás potěšila a překvapila různými způsoby pojetí. V celku je krásné pozorovat, jak tenká vede linie mezi konkrétním a abstraktním vyjádřením; jak abstraktní dílo vychází z reality, kdy linie nahrazuje celé pobřeží a prolínající se barvy hru světel na písčité pláži plné lidí.

Vybrat vítěze je vlastně nemožné, protože za každým obrazem stojí úsilí a jedinečná osobnost mladých výtvarníků. Je tedy jasné, že musíme nějakou drobností odměnit všechny vystavované autory.

Soutěž byla zároveň součástí projektu školní kapely. Právě se nahrává singl s názvem „Little Mermaid“ (Malá mořská víla) a výsledné CD bude výtvarně zpracované díky žákům naší školy. Záměrem tedy také bylo získat obrázky na přebal a disk samotný. Někteří žáci se samozřejmě pídili po tématu písně, což se projevilo i na výsledných obrázcích, kde se mořská víla objevuje. Dílo musí v konečné fázi odpovídat tématu písně a stylu hudby, kterou časem představíme.

Jen pro zajímavost jsme udělali několik návrhů, jak by CD mohlo vypadat a je jasné, že rozhodování nebude jednoduché. Některé přebaly vypadají opravdu úchvatně jako od profesionálního výtvarníka. Výběr necháme na dětech ve školní anketě, která bude následovat po poslechu písně.

autor příspěvku: Mgr. Vítek Pavel
vydáno: 24. 3. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Hudební projekt (5)

Hudební projekt (5)

Pokračováním hudebního projektu bylo natočit videoklip k původní písni. Videoklip měl podle původního plánu mít dvě …

Hudební projekt (4)

Hudební projekt (4)

Jak již bylo řečeno, hlavním cílem projektu bylo vymyslet původní píseň, otextovat, nazkoušet a nahrát. V článku najdete nejen text písně a také odkaz …

Hudební projekt (3)

Hudební projekt (3)

Hudební projekt školní hudební kapely může pokračovat! Bylo nezbytné sehnat finanční prostředky především na natáčení videoklipu. Ale i na ceny do výtvarné soutěže a tisk bookletů do CD.