logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Školní hudební projekt (1)

Od založení školní rockové skupiny Ragnaröck uběhly dva roky. Až nyní, kdy přestala postupně platit většina protiepidemických opatření, jsme se rozhodli hudební seskupení představit veřejnosti. Využili jsme zájem našich žáků a pustili se do realizace zajímavého hudebního projektu, který jsme nazvali „Škola, sny a rock and roll“. Cílem projektu je vydání CD s vlastní písní včetně obalu a bookletu s fotografiemi členů skupiny. To první, s čím jsme se rozhodli pochlubit, je výsledek profesionálního fotografování kapely.

V současné době jsou možnosti fotografie prakticky neomezené. Každý člověk si může kdykoliv udělat fotografii. Bohužel drtivá většina fotografií, které se objevují na internetu, jsou ubohé kvality a nemají žádnou výpovědní hodnotu. Fotografování má svá pravidla, aby výsledek měl estetické kvality a vzpomínkovou hodnotu pro fotografovaného. Podíváme-li se na selfie fotografie dnešních dětí (i dospělých), vidíme v zrcadle nějakou siluetu, uprostřed zářivý odraz blesku fotoaparátu, „úpravu“ pomocí filtru a přidání podezřelých nálepek pokrývajících zbytky viditelného obrazu obličeje. Hrůza!

Požádali jsme tedy profesionálního fotografa, aby udělal sérii fotografií, kterými by se kapela mohla prezentovat. Pan Petr Malcát nám vyšel vstříc a věnoval nám odpoledne. Pozval nás do svého ateliéru Shaker studio, kde jsme nafotili úžasné fotografie. Pochopíte, že dobrá fotografie není jednoduchá práce a vyžaduje velký kus talentu, trpělivosti, kvalitního vybavení a mnoho snímků, než jste s výsledkem spokojeni. Není to o fotogeničnosti člověka. Profesionál udělá fotografie, kde se prostě budete sami sobě líbit a po několika letech si je s chutí rádi prohlédnete.

autor příspěvku: Mgr. Vítek Pavel
vydáno: 16. 3. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Vánoční turné

Vánoční turné

Školní kapela zPETky má za sebou pestrý a premiérový Advent. Během předvánočního času….

Poprvé na bruslení

Poprvé na bruslení

Na začátku října, jako každý rok, začala předškolákům na zimním stadionu školička bruslení …