logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Skvělé druhé místo!

Dne 11.5. se na fotbalovém stadionu FK Baník Sokolov sehrálo krajské finále Minikopané, do kterého postoupili naši žáci druhého stupně, když suverénně vyhráli okresní kolo konané o 14 dní dříve.

Turnaj se odehrál za velkého tepla na umělém trávníku a pro žáky byl poměrně fyzicky náročný. Do krajského finále kromě naší školy postoupilo dalších pět škol. ZŠ Pionýrů Sokolov, Gymnázium Ostrov, Gymnázium Mariánské Lázně, Základní škola J. A. Komenského Chodov a ZŠ Mariánské Lázně.

Do turnaje jsme nevstoupili vůbec dobře, když jsme nejdříve prohráli první zápas smolně v poslední minutě 3:2 se ZŠ Chodov. Následně jsme se utkali s favority turnaje ZŠ Pionýrů Sokolov, kteří měli celý tým složený z fotbalistů FK Baníku Sokolov, poměrem 5:1. Poté přišlo na řadu derby s Gymnáziem Ostrov, kde jsme slavili první výhru po vítězství 5:1. Následovalo utkání se ZŠ Mariánské Lázně, kde jsme slavili další výhru po pěkném týmovém výkonu 3:2.

Do posledního zápasu jsme vstupovali se ziskem šesti bodů a obě školy z Mariánských Lázní měly bodů sedm a byly tedy před námi. Věděli jsme tedy, že když zápas vyhrajeme, budeme slavit druhé místo!

Do zápasu jsme vstoupili velice dobře a vedli jsme 1:0. Soupeř však zvládl vyrovnat. Pak přišla chvíle Jakuba Šmerdy, který krásnou střelou z půlky hřiště překonal gólmana. Stav byl tedy 2:1. I v tento moment se našim soupeřům podařilo vyrovnat, ovšem pět minut před koncem zápasu, po hezké kombinaci Kocifaj – Eisenkolb – Zeronik, dostala Viki Kubalová přihrávku před branku a hezkou střelou podél gólmana poslala míč k tyči a strhla vedení na naši stranu. Do konce zápasu se skóre již neměnilo a po závěrečném hvizdu jsme slavili vítězství 3:2. To znamenalo, že jsme celkově získali 9 bodů, přeskočili obě školy z Mariánek a v krajském finále obsadili celkově skvělé druhé místo! Nad naše síly byla pouze ZŠ Pionýrů Sokolov, která turnaj zaslouženě vyhrála.

minifotbal krajske finale 1
minifotbal krajske finale 3
autor příspěvku: Mgr. Matoušek Martin
vydáno: 12. 5. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Klokan 2024

Klokan 2024

Každý rok se žáci prvního stupně zapojují do matematické soutěže Klokan. Žáci 2. a 3. tříd soutěží v kategorii Cvrček, žáci 4. a 5. ročníků soutěží v kategorii Klokánek.