logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Správný školák – říjen

Po dlouhé době se nám opět podařilo, alespoň v první kategorii druhých a třetích ročníků, stihnout před novým uzavřením škol první letošní kolo soutěže tříd z 1. stupně Správný školák. Na děti čekalo opět pět oblastí, ze kterých si mohly vybírat otázky za 100 až 500 bodů. Tentokrát hledaly rozdíly v obrázcích, pokračovaly v logických řadách obrázků, poznávaly na fotografiích stěhovavé ptactvo i nejvýznamnější místa v našem městě. Nakonec mohly dokázat, jak skvělou mají slovní zásobu. S některými úkoly si poradily jedna dvě, jiné se úspěšně vyřešit nepodařilo, ale tak už to chodí.

Nikdo nakonec neodcházel s prázdnou a velmi mile překvapili soutěžící z 2. B, kteří s počtem 2000 bodů v tomto kole zvítězili. Jen malý kousek za nimi se potom s počtem 1 800 bodů umístila třída 3. B, 1 200 bodů si vybojovala děvčata z 2. A  a 1 000 bodů si připsala třída  3. A.

Držme si palce, ať se dá současná situace brzy do pořádku a ,,správní školáci“ tak mohou opět vyrazit na další zteč.

autor příspěvku: Mgr. Machalová Lenka
vydáno: 14. 10. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Souboj Titánů

Souboj Titánů

Účastníci celoroční školní soutěže Souboj Titánů vyrazili za odměnu na laser game do Karlových Varů.

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda

Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží, určenou pro všechny žáky, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti. Našim žákům se letos velmi dařilo a několik z nich reprezentovalo školu v krajském kole.