logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Výlet na Boží Dar

Dne 24. září absolvovaly děti ze třídy Soviček a Žabiček turistický výlet na Boží Dar, kde zdolaly Ježíškovu cestu. I když jsme vyjížděli z Ostrova za svitu slunce, tak nás na Božím Daru uvítalo mlhavé počasí. Nikomu to ale nevadilo, protože jsme s chladnějším počasím počítali a byli jsme na něj připraveni.
Děti si cestou užívaly průlezky, okolní cestičky a s radostí objevovaly vyřezávané postavičky podél cesty. Postupně jsme společně našli všechny domečky s Ježíškovo pomocníky a splnili všechny úkoly. Cestou jsme potkali spoustu dědečků a babiček, kteří cestu zdolávali z protějšího směru. Naši předškoláci všechny poctivě zdravili, i když jich bylo opravdu hodně (nejméně dva autobusy). Také odolávali sbírání hub, kterých po cestě bylo spousty a to nejvíce muchomůrek červených, které se jim samozřejmě líbily nejvíce. Velice se těšili na svačinku, chlubili se, co komu maminka připravila a kolik toho mají.

Cesta nám rychle utekla a děti povětšinou zcela neunavitelné, byly rády, že mohou naskákat do autobusu a vydat se zpět do školky. Už se těšily na oběd a odpočinek.

autor příspěvku: Tekely Kamila
vydáno: 1. 10. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….

Školka na výletech

Školka na výletech

Závěr školního roku patří výletům a jinak tomu není ani v mateřské škole. Mladší děti byly v Bečově a starší v Lokti …