logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Výlet na Boží Dar

Dne 24. září absolvovaly děti ze třídy Soviček a Žabiček turistický výlet na Boží Dar, kde zdolaly Ježíškovu cestu. I když jsme vyjížděli z Ostrova za svitu slunce, tak nás na Božím Daru uvítalo mlhavé počasí. Nikomu to ale nevadilo, protože jsme s chladnějším počasím počítali a byli jsme na něj připraveni.
Děti si cestou užívaly průlezky, okolní cestičky a s radostí objevovaly vyřezávané postavičky podél cesty. Postupně jsme společně našli všechny domečky s Ježíškovo pomocníky a splnili všechny úkoly. Cestou jsme potkali spoustu dědečků a babiček, kteří cestu zdolávali z protějšího směru. Naši předškoláci všechny poctivě zdravili, i když jich bylo opravdu hodně (nejméně dva autobusy). Také odolávali sbírání hub, kterých po cestě bylo spousty a to nejvíce muchomůrek červených, které se jim samozřejmě líbily nejvíce. Velice se těšili na svačinku, chlubili se, co komu maminka připravila a kolik toho mají.

Cesta nám rychle utekla a děti povětšinou zcela neunavitelné, byly rády, že mohou naskákat do autobusu a vydat se zpět do školky. Už se těšily na oběd a odpočinek.

autor příspěvku: Tekely Kamila
vydáno: 1. 10. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálené země

Vzdálené země

V červnu se děti ze školky vypravily do různých koutů světa. Navštívily například indiány, Austrálii, Afriku…

Týden ke Dni dětí

Týden ke Dni dětí

Svůj svátek si děti ve školce pořádně užily. Paní učitelky pro ně připravily …

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky

Na konci června jsme se loučili s našimi předškoláky, kteří odcházejí do základní školy. Slavnostním odpolednem …