logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Výlet za jeleny

1. den ráno okolo deváté, jsme vyrazili na vlak. Přijeli jsme vlakem do Nejdku-Sejfy a přes rozhlednu Pajndl, Nové Hamry (kde jsme si dali oběd) pokračovali na Jelení (celkem tedy 13km). Na místě jsme se nejdřív seznámili s majiteli, ubytovali se a s Abu (majitel původem z Indie) jsme konverzovali v anglickém jazyce. Před večeří jsme se šli projít s mláďaty Alpak, které jsou na farmě teprve chvíli a tak to bylo nové jak pro ně, tak pro nás. Večer jsme si upekli buřty, stále komunikovali v Aj, zahráli si deskové hry, zazpívali si a šli spát.

2.den vstaly holky o hodinu dříve, aby stihly udělat snídani. Nasnídali jsme se a pak se vrhli s majiteli na přípravu oběda, kdy jsme se učili dělat pravé Indické placky, s různými omáčkami a rýží. Oběd byl opravdu vynikajicí. Po dopoledním klidu jsme se šli projít se staršími Alpakami a kdo chtěl, mohl se projet na koni. Když jsme se vrátili, uvařili jsme si večeři (špagety) a poté jsme šli hrát společné hry, u kterých jsme se dost pobavili. I druhý den jsme zvládli bez signálu a šli v klidu spát.

3.den vstávali kluci o hodinu dříve, aby stihli připravit pro všechny snídani. Když jsme se nasnídali, šli jsme balit a uklízet své pokoje. V 10 jsme opouštěli Jelení a šli jsme 9 km na zastávku do Horní Blatné, odkud jsme do Ostrova jeli autobusem.

Všichni jsme si výlet užili a těšíme se na další výlet s přespáním. A to klidně zase do ,,divočiny,, kde není signál. Jelení doporučujeme👍🏼 a jak to vypadalo, uvidíte v našem videu.

žáci třídy 8.B

autor příspěvku: Jandová Kateřina
vydáno: 2. 6. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Vánoční turnaje

Vánoční turnaje

Ve dnech 20. a 21. prosince se konal první ročník Vánočního turnaje žáků 2. stupně. Dívky se utkaly v přehazované, chlapci soupeřili o titul nejlepší třídy ve florbale.