logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Z pohádky do pohádky

Téma pohádek se dětem v sovičkách a v žabičkách moc líbilo. Povídali jsme si o knihách, o správném zacházení s knihou a děti poznávaly písmena. Přiřazovaly a hledaly stejné znaky, s písmenky hrály nejrůznější poznávací hry. Za pohádkou se vydaly děti ze soviček do knihovny, kde jim paní knihovnice připomněla správné chování v knihovně. Pak jim přečetla pohádku o dračici Rubínce a děti plnily různé úkoly. Také odpovídaly na otázky a hledaly ukryté mince. Dětem se v knihovně moc líbilo.

Zavítali jsme do pohádek-Červená Karkulka, Šípková Růženka a Zlatovláska. Děti poslouchaly děj pohádky a pomocí obrázků jej sestavovaly. Měly také možnost pohádky shlédnout.

Pohádky dramatizovaly v kostýmech a děj také vyprávěly. Naučily se písně a básně, jako na správném bále se i tancovalo. Pracovaly ve skupinách, kde plnily nejrůznější pohybové a vědomostní úkoly. Ke každé pohádce se tvořilo, malovalo, vyrábělo a dětem se práce moc povedly.

autor příspěvku: Juhosová Gabriela
vydáno: 21. 3. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Školka v přírodě

Školka v přírodě

Nejstarší děti z mateřské školy vycestovaly do Libé na školku v přírodě. Poslední aktualizace článku 8.6. 21:40 hod.

Řemeslný den

Řemeslný den

Naše základní i mateřská škola jsou partnerem Stavební školy Karlovy Vary při realizaci jejich projektu. V rámci řemeslného dne se nejstarší děti ze školky seznámily …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

Ve školce si děti povídaly o rodině, o maminkách a také o povoláních nejen rodičů …