logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Za kulturou a poznáním

Příchozí jaro jako by volalo ven z lavic, vzhůru do světa, do velkých měst, něco uvidět, zažít! Tomuto volání neodolali žáci 9.A a 9.B a s jejich třídními učitelkami koncem dubna navštívili naše hlavní město a posléze začátkem května známé severočeské město Most.

V Praze jsme si s velkým zájmem prohlédli expozice zrekonstruovaného Národního muzea, a to od nejnižších pater až po nejvyšší. Z prosklené kopule panteonu byl ohromující výhled na město, byla vidět i panoramata Pražského hradu, ke kterému jsme později došli pěšky přímo od budovy muzea! Ano, ač jsme byli ve městě, nachodili jsme tisíce kroků. Na Václavském náměstí jsme se občerstvili a pak jsme pokračovali přes Staré město kolem nádherných budov a věhlasných míst na Staroměstské náměstí, kde jsme díky skvělému načasování paní učitelky Koutné přišli přesně na výměnu apoštolů na Staroměstském orloji. Přes Karlův most jsme se přesunuli až k Pražskému hradu, kde jsme opět měli možnost zhlédnout výměnu stráží. Po prohlídce hradního areálu a nádherné Svatovítské katedrály jsme se odebrali – opět pěšky – na místo v městské části Pohořelec, kde nás už čekal autobus do Ostrova.

Nedlouho poté jsme se vydali do Městského divadla v Mostě na představení Hráči od N. V. Gogola. Herci podali obdivuhodný výkon, představení nepostrádalo napětí, vtipné dialogy, nadčasové postřehy ani dramatický závěr. Myslím, že naši deváťáci byli překvapeni, jaký prožitek jim může poskytnout zdramatizované umělecké dílo. S potěšením konstatujeme, že do divadla přišli všichni slušně upraveni (půvabné dívky, důstojní chlapci) a svým kulturním chováním ukázali, že už jsou opravdu na prahu dospělosti.

autor příspěvku: Mgr. Štefková Ester
vydáno: 14. 5. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Den dětí v základní škole

Den dětí v základní škole

Mezinárodní den dětí s třídy užily po svém. Některé vyrazily na výlet, jiné měly diskotéku, slavilo se také na škole v přírodě …

Přespání ve škole

Přespání ve škole

Za přípravu a realizaci stezky odvahy deváťáci směli strávit noc ve škole, o což – ač to rodičům a učitelům nepřijde moc pochopitelné – moc stáli.