logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Zahradní slavnost

Děti se učily o rodině, při vycházkách jsme si ukazovali, kde kdo bydlí nebo kde pracují jeho rodiče. Hlavně jsme však mysleli na svátek maminek. Všichni se řádně připravovali na zahradní slavnost. Nacvičovaly se básničky i tanečky. Každá třída také upekla nějakou dobrotu pro hosty.

Na slavnosti vystoupily děti s tanečkem z kroužku Školkovánky a své mažoretkové sólo měla i Vája Sýkorová z Oskarek Ostrov, absolventka naší školky (nyní 5.B v naší základní škole). Vše moderovaly dvě šikovné předškolačky, Kristýnka Hrabová a Ellinka Kocourková.

Všechny třídy předvedly své básničky a tanečky. Nakonec děti předaly svým maminkám dáreček, přáníčko a poukazy na malé občerstvení. Portrét namalovaný od svého dítěte si měla každá maminka najít na výstavě. Poté se všichni vydali na zahradu, kde bylo připraveno pohoštění, a kdo chtěl, mohl si opéct na ohništi buřtíka. Děti se vyřádily i na jednotlivých stanovištích. Mohly si zajezdit na koloběžkách a odrážedlech, zaskákaly si v nafukovacím hradu nebo si mohly nechat namalovat na obličej nějaký pěkný motiv. Počasí se nám vydařilo. Bylo to pěkné odpoledne, kdy jsme se mohli opět po dlouhé covidové době setkat.

Děkujeme též všem, kdo nám přispěl do kasičky nějakým obnosem, celá částka bude převedena do fondu SRPŠ.

Těšíme se na další setkání s vámi.

autor příspěvku: Lichtenbergová Jitka
vydáno: 23. 5. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Výlet do Kozodoje

Výlet do Kozodoje

Na začátku dubna se celá škola vydala na výlet do Karlových Varů na farmu Kozodoj.

Jaro ve školce

Jaro ve školce

Jaro je tu a tak si o něm povídají i děti v mateřské škole …