logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Zdravá 5

V říjnu k nám přijela na návštěvu paní lektorka se vzdělávacím programem pro základní i mateřské školy Zdravá 5, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Nadační fond Albert poskytuje školám tento vzdělávací program zdarma.

Paní lektorka dětem pomocí různých didaktických pomůcek ukázala, jak důležité je pro nás jíst zdravě. Děti se dozvěděly, co jíst mají a co ne. Pomocí vestiček s obrázky potravin se například roztřídily ke dvěma obrázkům obličejů dětí: Bertíkovi a Bertičce. Jeden byla zdravá a druhý nezdravá jídla. S maňásky a hudbou si děti zatančily. Nakonec z ovoce, které dostaly od paní lektorky na talířku, tvořily různé obrázky. Poté si na ovoci řádně pochutnaly. Děti obdržely od paní lektorky i letáček s návodem správného stravování, který si mohly odnést domů. Bylo to příjemné zpestření výuky k našemu tématu.

autor příspěvku: Lichtenbergová Jitka
vydáno: 1. 11. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Lesní svět

Lesní svět

V tomto tématu se děti v mateřské škole blíže seznamovaly s ekosystémem lesa, s rostlinami, ale především se …

Předškoláci v družině

Předškoláci v družině

Předškoláci z mateřské školy se pomalinku připravují na docházku do základní školy. Po zářijové návštěvě prvních tříd se nyní podívali do školní družiny.

Školka v Ekocentru

Školka v Ekocentru

Některé třídy se v rámci tématu Lesní svět vypravily na prohlídku Ekocentra při MDDM Ostrov. Při prohlídce s výkladem si děti prohlédly…