logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Zeměpisná olympiáda

Ve dnech 3. až 7. ledna 2022 se konalo školní kolo zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnilo celkem 46 žáků ze všech tříd 2.stupně. Zeměpisná olympiáda je oborovou soutěží, určenou pro všechny žáky, které ve škole zajímá zeměpis, mají znalosti o přírodě i lidské společnosti. Každým rokem je zeměpisná olympiáda na základní škole pořádána ve třech kategoriích: v kategorii A (6. třídy), B (7. třídy) a C (8. a 9. třídy).

V kategorii A postoupili do okresního kola Daniel Novotný (6.A), Tereza Šnajdrová (6.B) a Lukáš Kučera (6.A), v kategorii B Lukáš Oplt (7.B) a Martin Záruba (7.B) a v kategorii C Eliška Ježková (9.A), Štěpán Habr (9.A) a Viktorie Kubalová (9.A).

Tito naši školní nejúspěšnější řešitelé dále plnili zadání okresní kola, které proběhlo na území celé České republiky ve středu 23.2.2022 online formou přes informační systém Masarykovy univerzity.

V okresním kole si naši žáci vedli ve svých kategoriích velmi dobře. V kategorii B Martin Záruba obsadil 1.místo a Lukáš Oplt 3.místo a oba postoupili do krajského kola. Spolu s nimi do krajského kola v kategorie A postoupil i Lukáš Kučera.  

Žáci plnili testové úlohy, které byly rozděleny do tří částí: práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktická část.

V nejvyšším krajském kole, které proběhlo 30.3. 2022 také online, se Lukáš Kučera umístil na 8.místě viz. https://www.zemepisnaolympiada.cz/_soubory/_aktuality/325.pdf

Lukáš Oplt na 4.místě a Martin Záruba na 7. místě viz. https://www.zemepisnaolympiada.cz/_soubory/_aktuality/326.pdf

Všem účastníkům zeměpisné olympiády děkujeme za krásnou práci a soutěžícím v krajském kole blahopřejeme!

diplom 1
diplom 2
autor příspěvku: Mgr. Veselá Hana
vydáno: 14. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Klokan 2024

Klokan 2024

Každý rok se žáci prvního stupně zapojují do matematické soutěže Klokan. Žáci 2. a 3. tříd soutěží v kategorii Cvrček, žáci 4. a 5. ročníků soutěží v kategorii Klokánek.