logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Zimní čas v Opičkách

Na začátku ledna jsme se ohlédli za Vánocemi a vzhledem k situaci jsme konečně rozbalili dárky od Ježíška. S dětmi jsme přivítali zimní období a poznávali jsme charakteristické znaky zimy. Povídali jsme si o důležitosti zdraví, soutěžili jsme v rychlosti oblékání zimního oblečení.

V průběhu měsíce nám konečně napadl sníh a děti si ho pořádně užily. Stavěly sněhuláky, hrabaly sníh a vytvářely andělíčky. Děti plnily nejrůznější úkoly a sledovaly pokusy se sněhem. Pokusili jsme se i o stavění iglú z „ledových ker“. Na sněhu si děti také zazávodily na kluzácích a domů si odnesly diplomy.

Při tématu zimních sportů jsme poukazovali na bezpečnost při těchto sportech a jako správní sportovci jsme si pořádně zacvičili. Děti si i zkoušely hokejkou střelit puk do branky.

Nakonec se děti učily znát části svého těla. Posloužily jim k tomu krásné didaktické pomůcky. Mohly si složit kostru nebo orgány lidského těla.  K tomu procvičovaly číselnou řadu do deseti a základní barvy. Povídali jsme si o našem zdraví a pro zdraví jsme si též zacvičili. Děti si přinesly hrneček k různým úkolům s vodou. Také si obkreslily svoji ruku, dokreslily obličeje a prstíky obtiskly čepičky.

autor příspěvku: Juhosová Gabriela
vydáno: 28. 1. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálené země

Vzdálené země

V červnu se děti ze školky vypravily do různých koutů světa. Navštívily například indiány, Austrálii, Afriku…

Týden ke Dni dětí

Týden ke Dni dětí

Svůj svátek si děti ve školce pořádně užily. Paní učitelky pro ně připravily …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

Ve školce si děti povídaly o rodině, o maminkách a také o povoláních nejen rodičů …