logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Zvířátka v lese

Na podzim jsme si s dětmi povídali o ptáčcích a zvířátkách žijících v lese. Alexík donesl krmítko pro ptáčky, které jsme si umístili ve třídě za okno. Děti donesly i zrní, které jsme ptáčkům pravidelně dosypávali. Na vycházkách jsme hledali a pojmenovávali ptáčky a pozorovali jejich houfování před odletem do teplých krajin. Pak jsme si povídali o zvířátkách. Děti si zahrály pohádku „Boudo, budko“. Postavili jsme si boudu z velikých molitanových kostek a děti hrály v čepičkách zvířátek. Moc si pohádku užily. Navštívil nás též pán s pejskem Edíkem, který nám předvedl mnoho nacvičených kousků. Spolupracovaly i paní učitelky. Děti se učily, jak se správně chovat k pejskovi a nechybělo ani trochu kouzlení. Nakonec si děti zatančily. Na závěr jsme poznávali les jako celek. Aby nezapomínaly, že v lesním společenství nejsou jen zvířátka a ptáci, ale i rostliny jako například mech a kapradí. Děti pozorovaly přírodniny lupou a zkusily si práci s dalekohledem.

autor příspěvku: Lichtenbergová Jitka
vydáno: 24. 11. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Správný školák – listopadové kolo

Listopadové kolo se neslo v duchu tajemna a strašidelna, a proto se naši soutěžící utkali v tématech týkajících se hlavně nadpozemských bytostí.

Plody podzimu

Plody podzimu

Děti z Myšek se seznámily s plody podzimu pomocí obrazového materiálu a při práci s Multiboardem. Na zahradě MŠ jsme sbírali kaštany …

Potravinová sbírka 2021

Potravinová sbírka 2021

Také v letošním roce se naši žáci vystřídali v zelených zástěrách s logem Potravinové sbírky v supermarketu Tesco Ostrov.