logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Adventní čas v družině

Advent je plný očekávání a nejinak tomu bylo i v naší školní družině.

Abychom si čas trochu zkrátili, zpestřili jsme si celý měsíc mnoha akcemi. Začátek patřil tradiční soutěži “Pexesový král”. Ti nejlepší z jednotlivých oddělení se sešli, aby se utkali o toho nejlepšího pexesového krále. Souboj to byl náramný a podívejte se, jak to nakonec dopadlo.

  1. místo Táda Baloušek
  2. místo Vojta Šimon
  3. místo Laura Koročínská, Filip Franka

Všem soutěžícím moc gratulujeme a věříme, že si ceny pořádně užili.

Ve druhém adventní, týdnu jsme také nezaháleli. Děti z druhého stupně si pro nás připravily tradiční čertovské soutěže. Bylo to krásné odpoledne, ve kterém si děti vyzkoušely svoji obratnost, šikovnost, rychlost a odvahu v mnoha soutěžích s čertovským námětem. A v tom samém týdnu to tady zavonělo perníčky. Děti podsypávaly, válely, vykrajovaly a pekly a ani jeden plech se nám nespálil.

Ve třetím adventním týdnu byla naše družina na výstavě betlémů v klášteře. Jeden vlastnoručně vyrobený jsme tam také zanesli.

Poslední akcí v družině byla návštěva kostela sv. Michaela, kde jsme si prohlédli betlém, mohli jsme vyslovit svoje největší přání, napsat ho na andělskou hvězdičku a pověsit na stromeček v kostele. A nezapomněli jsme rozeznít stěny kostela vánoční koledou.

Bylo to magické odpoledne…

autor příspěvku: Perutková Jarmila
vydáno: 24. 12. 2022

Mohlo by vás zajímat …