logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Dýňování s rodiči

Ve čtvrtek 20. 10. proběhla na zahradě naší mateřské školy akce s názvem „Dýňovaní s rodiči“. Tu si pro své děti připravily paní učitelky z předškolních tříd Žabiček a Soviček. Rodiče se svými dětmi si mohli vydlabat dýni, vyzkoušet si různé disciplíny jako prolézání mezi pavučinou, chůzi s okem na lžíci, namotávání pavouků nebo si vyzkoušeli poslepu sáhnout do tajuplné nádoby a hádat, jaké zvíře se v ní ukrývá. Čekala na ně také strašidelná tajenka, za kterou si děti zasloužily sladkou odměnu. Během odpoledne rodiče mohli ochutnat dýňovou polévku a několik pomazánek z naší skvělé školkové kuchyně a opravdu nešetřili chválou. A na zahřátí jim byl k dispozici pečený čaj, na kterém se podílely samotné děti. Nakonec si všichni opekli špekáčky a tím zakončili společné odpoledne.

Věříme, že se dýňování líbilo nejen dětem, ale také všem zúčastněným rodičům a těšíme se na další společnou akci.

SOVIČKY

ŽABIČKY

autor příspěvku: Veronika Pěkná
vydáno: 1. 11. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Lesní svět

Lesní svět

V tomto tématu se děti v mateřské škole blíže seznamovaly s ekosystémem lesa, s rostlinami, ale především se …

Předškoláci v družině

Předškoláci v družině

Předškoláci z mateřské školy se pomalinku připravují na docházku do základní školy. Po zářijové návštěvě prvních tříd se nyní podívali do školní družiny.

Školka v Ekocentru

Školka v Ekocentru

Některé třídy se v rámci tématu Lesní svět vypravily na prohlídku Ekocentra při MDDM Ostrov. Při prohlídce s výkladem si děti prohlédly…