logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Hádanky a šifry

V rámci Operačního programu Věda, výzkum a vzdělávání realizujeme ve škole dvouletý projekt s názvem Rozvoj dětí a žáků ze ZŠ a MŠ Ostrov III. Jednou z aktivit jsou projektové dny ve škole a jeden takový se konal 2. května pro předškoláky, kteří měli možnost zkusit svoje logické myšlení pomocí hádanek a šifer.

Paní lektorka měla na úvod připravené známé i neznámé hádanky. Poté je motivovala hrou „Na detektivy“, kdy si každý vyrobil svou lupu, se kterou hledali tři čísla k rozluštění tajné šifry. Při hledání se předškoláci také protáhli pomocí překážkové dráhy. Procvičili své logické znalosti při skládání puzzle.  Po získaných dovednostech měly děti za úkol rozšifrovat tajnou zprávu pomocí specifického klíče.

Odměnou za dopolední snažení byl nalezený poklad, plný bonbónů. Paní lektorce moc děkujeme za příjemné dopoledne a budeme se těšit na další spolupráci.

autor příspěvku: Fišerová Martina
vydáno: 5. 5. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálená země

Vzdálená země

Vzdálené země bylo téma posledních týdnů v mateřské škole. Všichni se stali na chvíli indiány nebo piráty, kteří cestují po nejrůznějších kontinentech…

Loučení se školkou

Loučení se školkou

Na závěr docházky do mateřské školy se předškoláci zúčastnili pasování školáků a výletu s přespáním …

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….