logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

HALLOWEEN 2023

Ve středu 31. října se chodby a třídy naší základní školy proměnily v místo plné duchů, čarodějnic, superhrdinů a pohádkových bytostí. U příležitosti oslav Halloweenu totiž mohly děti přijít do školy v kostýmech a užít si den trochu netradičně.

Blikající světla, halloweenské dekorace a tematická hudba vytvořily dokonalou atmosféru.

Děti měly možnost pracovat na různých projektech souvisejících s Halloweenem. Vyráběly dekorace, řešily kvízy, plnily různé ,,strašidelné“ úkoly, vymýšlely příběhy s halloweenskou tematikou, zjišťovaly informace o původu tohoto svátku.

Vyvrcholením celého dne byl rej masek v tělocvičně.

třída 1.B

třída 2.C

Oslavu Halloweenu si užily také děti z 2.C. Nejprve si upekly strašidelné sušenky. Vyzdobily si strašidelně třídu. A nakonec, v den oslavy Halloweenu přišly všichni ve strašidelných maskách a užily si diskotéku a strašidelné učení.

třída 5.A

Na žáky 5.A dnes čekalo 6. vyučovacích hodin, ale tentokrát se nesly v duchu Halloweenu. V rámci češtiny na ně čekalo barevné procvičování s mumií a s pavouky, v matematice zase počítání ve strašidelném domě. V rámci slohu pak měli vytvořit popis pracovního postupu při výrobě halloweenského pokrmu. Tato hodina byla ozvláštněna rovnou i hotovými vzorky, které děti mohly ochutnat a na základě této ochutnávky pak hlasovaly o nejchutnějším a nejoriginálnějším receptu. Nejúspěšnějšími se nakonec stali Krvaví šneci, Buburito a Zombie mozek. Nemohlo chybět ani vyhlášení nejpovedenější masky a taneční rej strašidel.
Strašidelnou výuku jsme si moc užili, za což velmi děkujeme i rodičům, kteří přispěli dozorem a radou u kulinářských výtvorů svých šikovných potomků.

autor příspěvku: Mgr. Tamchynová Hana
vydáno: 6. 11. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Ukončení 1. stupně

Ukončení 1. stupně

Třída 5.B ukončila docházku na 1. stupni a loučení s paní učitelkou si moc užila …