logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Květnové aktivity

Exkurze Witte-automotive

Dne 10.5. naše třída 6.C, 7.D navštívila podnik Witte automotive v Ostrově na průmyslové zóně. Byli jsme seznámeni s provozem a výrobou firmy.

Exkurze byla rozdělena na dvě části, teoretickou a praktickou. V první části nám prostřednictvím prezentace seznámili s historií a současností firmy Witte. Naše vědomosti prověřil závěrečný kvíz v aplikaci Kahoot. Vítězové si odnesli užitečné ceny s logem této firmy. V druhé části jsme se byli podívat na výrobky autodílů přímo do samotné provozu firmy. Výrobky, které jsme mohli vidět při samotném zrodu jako mechanická řešení pro dveře, přední a zadní kapoty, zámkové garnitury, dveřní kliky i produkty do automobilových interiérů, na příklad pro autosedačky.

Na závěr jsme navštívili firemní jídelnu, kde se zaměstnanci stravují a občerstvují či odpočívají. Dětem se velmi líbilo, pokládali průvodcům všetečné dotazy a byli opravdu spokojeni.

Projektový den v Ekocentru Ostrov

Dne 11.5. se uskutečnil již druhý projektový den ve škole pro třídu 6.C a 7.D, který se uskutečnil, podle potřeb v Ekocentru Ostrov. Naše zkoumání bylo zaměřeno na třídy obratlovců se zaměřením na plaze a drobné savce, které jsme v letošním roce probírali v rámci výuky v hodinách přírodopisu. Paní lektorka nás seznámila s podrobnou stavbou těchto obratlovců, jejich odlišností, prostředím, kde žijí. Nakonec jsme měli možnost některé živočichy vidět na vlastní oči. Seznámit se s možnostmi domácího chovu těchto zástupců obratlovců.

Děti si odnesly kromě nových poznatků i nevšední zážitky.

Kreativní dílna v Letohrádku v Ostrově

Dne 17.5. jsme s naší speciální třídou šesťáků a sedmáků navštívili galerii v Letohrádku v Ostrovském parku. Kde týden před naší návštěvou proběhla vernisáž pana fotografa Bořka Hořínka. Kurátorka výstavy nám ukázala zajímavá díla této výstavy a vysvětlila žákům, jak si samotné fotografie prohlížet. Celá řada děl byla pro žáky hádankou, protože autor pracuje s optickými klamy.

V druhé části naší návštěvy nás čekala samotná vlastní kreativní práce. Měli jsme velké štěstí a přišel sám autor fotografií a s dětmi pracoval na společném výtvarném díle. Tak si samy žáci zahráli na umělce a vyzkoušely různé techniky při tvorbě obrazů. Povedené dílo, nám zůstalo na památku a vyzdobíme si jím naší třídu. Byl to pro všechny nevšední umělecký zážitek a určitě se do Letohrádku vrátíme.

autor příspěvku: Mgr. Rücková Kateřina
vydáno: 25. 5. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik

Na konci února vyrazili žáci ze 7. a 8. ročníku na lyžařský výcvik na Pernink. V původním lednovém termínu nebyl na horách sníh, v únoru byla situace o něco lepší.

Adaptační pobyt

Adaptační pobyt

Žáci 6. tříd vyrazili na Mariánskou na adaptační pobyt. Počasí bylo super …