logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Leden v Myškách

Po Novém roce a po Třech králích si děti v Myšičkách konečně začaly užívat zimního období. V novém tématu se děti seznamovaly se základními znaky zimy. Naučily se zimní písničky i básničky. Hrály různé pohybové hry, nejraději Na sněhové vločky. Dozvěděly se, jak se máme v zimě oblékat, jak se starat o své zdraví a jak prospěšné je zimní sportování. Velmi zajímavé téma pro děti bylo i povídání o lidském těle.

Nejvíce radosti udělala dětem sněhová nadílka. Naštěstí sníh i nějakou dobu vydržel, a tak se děti mohly oddávat nejrůznějším sněhovým hrátkám. Zkoušely stavět sněhuláky, házet sněhovými koulemi a přehazovat sníh lopatkami. Došlo i na jízdu na kluzácích. Za své výkony i za odvahu byly děti odměněny pěknými diplomy a sladkými odměnami.

autor příspěvku: Graulíková Iveta
vydáno: 10. 2. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálená země

Vzdálená země

Vzdálené země bylo téma posledních týdnů v mateřské škole. Všichni se stali na chvíli indiány nebo piráty, kteří cestují po nejrůznějších kontinentech…

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….

Školka na výletech

Školka na výletech

Závěr školního roku patří výletům a jinak tomu není ani v mateřské škole. Mladší děti byly v Bečově a starší v Lokti …