logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Loučení se školkou

Nejstarší děti ze školky, které nastoupí od září do školy, měly slavnostní pasování na školáky s veselým programem. Král Karel IV. s princeznou Labelou prověřovali sportovní dovednosti dětí a pomocí písmen a kostky jejich znalosti. Celý program byl doprovázen veselými písněmi, kdy na konci byly děti pasovány na školáky. V závěru programu bylo připravené občerstvení v podobě dobrot a ovoce, také nechyběl pitný režim a slavnostní přípitek.

Děti ze Žabiček a Soviček se rozloučily se školkou výletem na Horní hrad. Po obědě ve školce jsme se vydali na vlakové nádraží a naše cesta směřovala do Stráže nad Ohří. Následovala pěší túra na hrad. Po příchodu jsme se podívali do hradních zahrad, vystoupali na věž a čekala nás prohlídka hradu. K večeři jsme opékali buřtíky a program byl zakončen bobříkem odvahy.

Večer jsme se ubytovali v hradních pokojích a chystali se ke spánku. Ráno po snídání nás čekala cesta do Jáchymova na zasloužený oběd. Po obědě si děti pohrály na dětském hřišti a pak jsme se autobusem vrátili zpět do Ostrova. Výlet se dětem líbil, cestu zvládly a my Vám přejeme krásné prázdniny.

autor příspěvku: Juhosová Gabriela
vydáno: 24. 6. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálená země

Vzdálená země

Vzdálené země bylo téma posledních týdnů v mateřské škole. Všichni se stali na chvíli indiány nebo piráty, kteří cestují po nejrůznějších kontinentech…

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….

Školka na výletech

Školka na výletech

Závěr školního roku patří výletům a jinak tomu není ani v mateřské škole. Mladší děti byly v Bečově a starší v Lokti …