logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Malá technická univerzita

Naše mateřská škola se zapojila v měsících květnu a červnu do aktivity „Malá technická univerzita“ v rámci projektu Karlovarského kraje Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji. Cílem tohoto projektu je zlepšení polytechnického vzdělávání v mateřských školách.

V rámci projektu byly proškoleny i paní učitelky. Budou tak moci po ukončení projektu, pokračovat v polytechnickém vzdělávání. Díky darovací smlouvě mateřské škole zůstanou kompletní didaktické sady pomůcek.

Během 12 lekcí, kterými jsou například: Malý projektant, Malý plynárník, Malý stavitel mostů, Malý zpracovatel odpadů a mnoho dalších, se děti zábavnou a hravou formou seznamují s různými technickými profesemi. Pomocí hry objevují také nové pojmy, třeba kdo je to kartograf, archeolog, co je  příčka v domě, nebo pilíř u mostu. Přirozeně se u nich probouzí zájem o technické obory. Jednotlivé lekce jsou protkány pohybovými hrami, příběhy, říkankami, volným tvořením, objevováním, pokusy, ale i přesným sestavováním dle technického výkresu. Je úžasné pozorovat, s jakým nadšením a zaujetím děti pracují, domlouvají se a tvoří. Na jednotlivé lekce se velice těší nejen děti, ale i paní učitelky.

autor příspěvku: Tekely Kamila
vydáno: 1. 7. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Výlet do Kozodoje

Výlet do Kozodoje

Na začátku dubna se celá škola vydala na výlet do Karlových Varů na farmu Kozodoj.

Jaro ve školce

Jaro ve školce

Jaro je tu a tak si o něm povídají i děti v mateřské škole …