logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Malá technická univerzita

Naše mateřská škola se zapojila v měsících květnu a červnu do aktivity „Malá technická univerzita“ v rámci projektu Karlovarského kraje Implementace Krajského akčního plánu 2 v Karlovarském kraji. Cílem tohoto projektu je zlepšení polytechnického vzdělávání v mateřských školách.

V rámci projektu byly proškoleny i paní učitelky. Budou tak moci po ukončení projektu, pokračovat v polytechnickém vzdělávání. Díky darovací smlouvě mateřské škole zůstanou kompletní didaktické sady pomůcek.

Během 12 lekcí, kterými jsou například: Malý projektant, Malý plynárník, Malý stavitel mostů, Malý zpracovatel odpadů a mnoho dalších, se děti zábavnou a hravou formou seznamují s různými technickými profesemi. Pomocí hry objevují také nové pojmy, třeba kdo je to kartograf, archeolog, co je  příčka v domě, nebo pilíř u mostu. Přirozeně se u nich probouzí zájem o technické obory. Jednotlivé lekce jsou protkány pohybovými hrami, příběhy, říkankami, volným tvořením, objevováním, pokusy, ale i přesným sestavováním dle technického výkresu. Je úžasné pozorovat, s jakým nadšením a zaujetím děti pracují, domlouvají se a tvoří. Na jednotlivé lekce se velice těší nejen děti, ale i paní učitelky.

autor příspěvku: Tekely Kamila
vydáno: 1. 7. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálené země

Vzdálené země

V červnu se děti ze školky vypravily do různých koutů světa. Navštívily například indiány, Austrálii, Afriku…

Týden ke Dni dětí

Týden ke Dni dětí

Svůj svátek si děti ve školce pořádně užily. Paní učitelky pro ně připravily …

Rozloučení s předškoláky

Rozloučení s předškoláky

Na konci června jsme se loučili s našimi předškoláky, kteří odcházejí do základní školy. Slavnostním odpolednem …