logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

McDonald’s Cup

V pátek 24.3.2023 se v naší tělocvičně konalo školní kolo McDonald´s cupu pro 1.-3. třídu. Každá třída dala dohromady tým a utkali se proti sobě o pomyslný titul – nejlepší fotbalová třída v této kategorii na naší škole. Hrálo se na dvě skupiny.

Ve skupině A se proti sobě utkali 1.A, 2.A, a 3.A. Nejlépe v této skupině dopadla 2.A, která postoupila rovnou do finále. Druzí ve skupině skončila 3.A, kterou čekal zápas o třetí místo. Třetí ve skupině skončila 1.A.

Ve skupině B proti sobě nastoupili 1.B, 2.B, 3.B a smíšený tým 1.C+2.C+3.C . Nejlépe na tom byli žáci ze 3.B, kteří neztratili ani bod a postoupili rovnou do finále. Druzí ve skupině skončila třída 2.B, která se následně utkala o třetí místo. Těsně na třetím, tedy již nepostupovém místě, skončili žáci z 1.B, kteří se rozhodně proti starším žákům neztratili. Poslední místo ve skupině obsadili žáci z 1.C+2.C+3.C.

V zápase o třetí místo vyhráli žáci z 2.B, kteří přehráli své soupeře ze 3.A až po penaltovém rozstřelu, kdy v základní hrací době zápas skončil remízou 2:2 a o vítězi museli rozhodnout pokutové kopy. Ve finále proti sobě nastoupila 3.B proti 2.A. Žáci ze 3.B nedali svému soupeři šanci a zaslouženě zvítězili, a ovládli tak celý turnaj. Všichni žáci si turnaj užili a nikdo se nezranil.

autor příspěvku: Mgr. Matoušek Martin
vydáno: 27. 3. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Sportovní olympiády

Sportovní olympiády

V květnu se konaly dvě tradiční soutěže pořádané MDDM Ostrov, ve kterých se utkaly ostrovské základní školy …