logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Michaela Linková

Snad každý, kdo prožil osmdesátá léta, ví, kdo je to Michaela Linková. Málokdo ale ví, že tato populární zpěvačka napsala zajímavou knihu o svém strýci Františku Krausovi, který kvůli svému židovskému původu prožil velmi dramatický život. Za války jako mladík prošel Terezínem, koncentračním táborem v Osvětimi, přežil pochod smrti a během války přišel o většinu svých příbuzných. Krátce po osvobození odjel bojovat za vznik státu Izrael a po návratu do republiky byl už po únorovém převratu jako sionista uvězněn v jednom z jáchymovských lágrů. Tato knížka se jmenuje Kam se poděl Bůh a členové čtenářského klubu z 8.A si ji se zájmem přečetli. Dozvěděla se o tom autorka, přijala pozvání na besedu a 25.6. navštívila naši školu. Osmákům pak poutavě vyprávěla o tom, co ji vedlo k napsání této knihy, i o tom, co je všechno nutné, aby kniha mohla vyjít. Zodpověděla také řadu dotazů z publika a na závěr zahrála a zazpívala hebrejskou píseň.

Michaela Linková pochází z Ostrova a je absolventkou naší školy, a proto věříme, že takto příjemné sekání s ní nebylo poslední.

Knížku Kam se poděl Bůh si mohou i další zájemci o přečtení vypůjčit v naší školní knihovně.

setkání s michaelou linkovou (5)
autor příspěvku: Mgr. Pícha Radek
vydáno: 28. 6. 2024

Mohlo by vás zajímat …

Republikové finále

Republikové finále

Postoupit v některé soutěži do ústředního kola je výjimečný úspěch. Jedné naší žákyni se to povedlo po vítězství v krajském kole …