logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Nová podoba internetových stránek

Původní školní internetové stránky zprovozněné v roce 2009 mají své roky za sebou. Vzhledem k tomu, že platí zákonná povinnost zajistit do 23.9.2020 tzv. přístupnost webu (viz informace např. ZDE), nastal čas k jejich kompletní rekonstrukci. Modernizace stránek, případně jejich kompletní předělání, jsou časově náročné, proto jsem se rozhodl pro vybudování zcela nového webu jehož základem je redakční systém WordPress.

Původní internetové stránky, které jsou nyní dostupné na adrese old.zsamsostrov.cz, obsahují mnoho článků a fotografií (přes 98 tisíc), které nemá význam překopírovávat na nový web. Zkopíroval jsem pouze články, které obsahují informace důležité pro zahájení nového školního roku, a také to, co může čtenáře zaujmout (je pravděpodobné, že se ještě něco ze starého webu přesune).

Snažil jsem se udělat stránky, které budou pro čtenáře přehledné. V horní části stránek najdete odkazy na web Bakalářů, platební systém a původní internetové stránky. Když kdykoliv kliknete na záhlaví webu, přesunete se na jeho úvod. Stránky mění svoji podobu podle toho, zda je prohlížíte v počítači, v tabletu či v mobilním telefonu. Pokud byste narazili na nějakou nečitelnost či chybu obsahu, budu moc rád, když mi pošlete fotografii či printscreen.

Některé podstránky budu postupně dokončovat. Počet článků se bude postupně rozrůstat. 

autor příspěvku: Mgr. Fous Martin
vydáno: 19. 7. 2020

Mohlo by vás zajímat …

Třídní články a fotografie

Třídní články a fotografie

Jednotlivé třídy v základní a mateřské škole i oddělení školní družiny se během školního roku účastní různých akcí …

Online bezpečnost

Online bezpečnost

O nebezpečnosti internetu se toho napsalo hodně. V článku najdete odkazy na videa …