logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Předškoláci ve školách

V posledních letech byly v ostrovských základních školách modernizovány některé učebny. Vzhledem k tomu, že na jejich přestavbu byly využity evropské dotace, jsou školy povinné v rámci povinné udržitelnosti projektů pozvat opakovaně děti a žáky z jiných škol. Naši předškoláci dostali pozváni z naší základní školy a ze Základní školy, Masarykova.

V naší škole si nejprve prohlédli dílny a kuchyňku, kde na ně čekaly zajímavé činnosti. Rozdělili se do dvou skupin. V dílnách pracovali s keramickou hlínou, ze které vytvářeli svícny a květiny. Hotové výrobky dekorovali razítky a rydly. Pro většinu z nich to byl nový materiál, ze kterého mohli tvořit. Ve školní kuchyňce pekli z lineckého těsta. Nejprve si vyváleli těsto a poté vykrajovali různé tvary, které posléze pekli. Vlastnoručně vyrobené cukroví chutnalo docela jinak. I když ve školce často pečeme, nebylo to stejné, děti si velkou kuchyňku s veškerým vybavením užívaly, jako profesionálové. Při druhé návštěvě se skupinky vyměnily. Osahat hlínu a upéct cukroví, si tak postupně mohli všichni.

Při návštěvě ZŠ Masarykova jsme nahlédli do šaten, tříd, tělocvičny a dílen. Nakonec jsme došli na druhý stupeň, kde pro nás měli připravené pokusy v laboratorních učebnách. V jedné z nich předškoláci experimentovali se závažími a v druhé se silou magnetů. Od činností se nemohli odtrhnout, jak je zaujaly. Při další návštěvě pro nás připravili pokusy chemické, ve kterých jsme zkoumali vlastnosti různých kapalin za přidání jiných látek, jako příklad ocet s jedlou sodou.

Jsme moc rádi za pozvání do škol, už se moc těšíme na další vaření, tvoření a experimentování.

autor příspěvku: Tekely Kamila
vydáno: 1. 5. 2023

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálená země

Vzdálená země

Vzdálené země bylo téma posledních týdnů v mateřské škole. Všichni se stali na chvíli indiány nebo piráty, kteří cestují po nejrůznějších kontinentech…

Loučení se školkou

Loučení se školkou

Na závěr docházky do mateřské školy se předškoláci zúčastnili pasování školáků a výletu s přespáním …

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….