logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Družina vyrazila do lesa

Někdo by si myslel, že na konci školního roku už nás ve školní družině nic příliš zajímavého nečeká. Vše, co se mělo a mohlo vykonat, se uskutečnilo. Ale opak je pravdou. Až úplně na konci školního roku se nám naskytla příležitost pokračovat v realizaci projektu s názvem Rozvoj dětí a žáků v ZŠ a MŠ Ostrov II., který byl utlumen z důvodu koronavirové krize.

Ve čtvrtek 17.6.2021 vyrazili vstříc dobrodružství autobusem na Rýžovnu v Krušných horách, kde už na nás čekal myslivec Michal, aby se s námi podělil o své znalosti. Povídali jsme si s ním o přírodě, lese a ekologii. Ukázal nám, jaká lesní zvířata můžeme v našem lese potkat, trofeje lesních zvířat a naučili jsme se je rozeznávat. Michal nás seznámil s pravým mysliveckým dalekohledem a skládací stoličkou, která je nezbytná při dlouhých čekáních na úlovek. Potom jsme se přesunuli k lesu, kde jsme se rozhodli najít nějaké stopy lesních zvířat a měli jsme v plánu tyto stopy vylít sádrou. Bohužel se nám žádnou stopu najít nepodařilo, ale jiné stopy, že les je obydlen, jsme našli. Bobky, ohryzané stromy, olámané větvičky, zbytky semínek apod. V lese se nám moc líbilo, zvlášť když jsme kvůli vstupu  do lesa museli přeskočit potok a nespadnout tam. Zatímco odvážnější s Michalem běhali po lese a poznávali, co je kde zajímavého, ti ostatní vytvářeli domečky pro lesní zvířátka a skřítky. V krásném prostředí a ve výborné náladě se přiblížil konec naší výpravy. Vzhledem k horkému počasí jsme se osvěžili v potůčku a na úplný závěr jsme se podívali, jak se létá s dronem.

Všechny děti si zasloužily sladkou odměnu a medaili se stopami různých lesních zvířat a staly se opravdovými „Přáteli lesa“. A to je moc dobře, protože les a příroda naši pomoc potřebují.

autor příspěvku: Bc. Hrubá Lenka
vydáno: 21. 6. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Družinový karneval

Družinový karneval

Masopust oslavily děti i ve školní družině, v tělocvičně pro ně připravily paní vychovatelky karneval….

Družinová Superstar

Družinová Superstar

Na konci měsíce ledna se konal v naší školní družině již 19.ročník pěvecké soutěže SUPERSTAR …