logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Školanda 1.A, 2.A a 4.B

Žáci naší školy ze tříd 1.A, 2.A, 4.B se vypravili se svými třídními učitelkami a paními vychovatelkami na chatu Pernink v Perninku.

Od pondělí do pátku jsme si užili spoustu legrace na hřišti, v lese, na vycházkách po okolí. Starší žáci pomáhali těm mladším, za což jim paní učitelky předaly Řád velkých pomocníků. V průběhu pobytu v malebném městečku Pernink měly děti možnost seznámit se s přírodními zajímavostmi v okolí, navštívily Blatenský vrch, Abertamské rašeliniště, obec Abertamy, Horní Blatnou.

Každá třída měla připravenou hru, která je provázela celým pobytem školy v přírodě. Prvňáčci si užívali dny se Šmoulíky, druháčci řesili záhadu ztracených dračích vajec a čtvrťáčkové získávali indicie, které je zavedly do světa čarodějnic a čarodějů.

Během pobytu měly všechny třídy možnost využívat pěkně zařízenou zahradu, vybavenou sportovním náčiním. Všichni si pochvalovali kuchyni, která byla „jako od maminky“.

Ze školy v přírodě se žáčkům nechtělo domů, odvezli si spoustu nových zážitků a zkušeností. V době pobytu na chatě Pernink si budovali vzájemné vztahy ve třídě, učili se kamarádství, naučili se naslouchat druhým. Starší žáčci prohlubovali dovednosti v komunikaci nejen mezi sebou, ale i s mladšími kamarády. Ani škola a školní vzdělávání nezůstalo pozadu. Učivo jsme prohlubovali a procvičovali, četli jsme každý den. Škola jako taková se u dětí neshledala s tak velkým úspěchem jako opékání vuřtů nebo čtení pohádky na dobrou noc, ale školní povinnosti jsou na prvním místě.

Po době kovidové se nám konečně podařilo uskutečnit pobyt, při kterém se děti učily samostatnosti bez přítomnosti rodičů a mnohé z nich tento pobyt v přírodě zotavil.

Už teď se všichni těšíme na další školandu!

autor příspěvku: Mgr. Klauková Dana
vydáno: 14. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Školka v základní škole

Školka v základní škole

Děti ze Soviček a Žabiček navštívily 1.třídy a vyzkoušely si, jak se sedí ve školních lavicích …

Setkání s ilustrátorem

Setkání s ilustrátorem

Dne 8.10. do naší školy zavítal známý ilustrátor dětských knih pan Adolf Dudek, který pro žáky 3.A, 4.A a 4.B připravil zábavnou přednášku o knižní ilustraci.