logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Školka v přírodě

čtvrtek 9.6.

Poslední zprávy z Černé perly!

Dnešní noc proběhla v poklidu, většinu dětí probudila až budíčková hudba. Piráti připravili sebe i své kajuty a vydali se na snídani (švédské stoly a dnes i lívanečky). Za úklid svých kajut získali všichni plný počet bodů. Jack Sparrow je tentokrát poslal na Korálový ostrov, kde měli za úkol postavit obydlí pro Krakena. Piráti využili všeho materiálu, který na Korálovém ostrově našli. Domečky se jim moc povedly. Tento ostrov měl však i svá úskalí… během stavění a svačiny (jablko) nás napadly vzdušné pijavice a my celí poštípaní, uháněli zpět na Černou perlu. K obědu (bramborová polévka, řízek, brambor a okurkový salát) jsme se pořádně nadlábli, připlula nám poslední pošta z domova a rádi jsme si odpočinuli ve svých kajutách.

Odpoledne byl v pirátské poště dopis, který nás poslal do Tvrze Davyho Jonese. Výprava měla však jeden háček. Piráti se museli rozdělit na dvě skupiny po 3 klanech. První skupina (rybky, koníci a delfíni) vyznačila cestu, a aby to nebylo tak jednoduché připravili si i pár úkolů (např. vyjmenování několika stromů v okolí + donést jejich list, hod šišky na chobotnici, skákání žabáků nebo výměna svrchního oblečení). Druhá parta (žraloci, hvěznice a chobotnice) pak musela cestu najít a splnit všechny úkoly. Dorazili jsme až k Tvrzi, kde jsme se nasvačili (chleba s paštikou a rajče) a když dorazil i druhý tým, role se vyměnily. Druhá skupina nás opravdu nešetřila, často jsme se museli vracet zpět, běhat do kopců, stahovat fáborky i z nedostupných míst, vyparádit paní kapitánky fáborkami a květinami a také tančit nebo vymýšlet píseň ze zadaných slov. (Na výsledek se můžete podívat v galerii 😀 ). Po návratu jsme se navečeřeli (buchtičky s krémem) a čekal nás poslední úkol – zapamatovat si, co jsi viděl v moři. Pak piráti našli poslední díl mapy, která jim prozradila, kde hledat poklad. Byl ukrytý na Olympijském ostrově. Kapitánky sečetly body a poklad se spravedlivě rozdělil mezi piráty podle zásluh. Nezapomněli jsme ani na naše piráty, kteří nás během plavby opustili.

Už se na vás moc moc moc a moc těšíme!

Vaše pirátky Verča, Kamča, Gabča, Karča, Lenča a Marťa 😀

středa 8.6.

3. školandový den!

Noc na dnešek byla o poznání klidnější. Malí piráti byli nejspíš vyčerpaní ze stezky odvahy, a tak jsme posunuli i budíček. Po ranní hygieně a bodování úklidu, jsme šli na snídani (švédské stoly) a čekal na nás další dopis. Jack Sparrow nás poslal na Olympijský ostrov, aby se naše klany utkaly ve své zdatnosti – trojnohý a štafetový běh a přenášení rumu z podpalubí do sudů. Ani nás moc nepřekvapilo, že vyhráli Žraloci. K svačině jsme měli různé druhy jogurtů i ten bezlaktózový. 

Po obědě (vepřové na smetaně, houskový knedlík) jsme přečetli poštu z domova a řádně si v kajutách odpočinuli. 

Jack Sparrow nás odpoledne vyslal k ostrovu Medúz, kde jste si museli obstarat potravu sami. V lesním oceánu piráti zlikvidovali jedovaté medúzy a získali tak špekáčky ke svačině. Piráti museli posbírat dřevo a roz​dělat oheň, na kterém jsme sváču opekli. Bohužel jednoho piráta nejspíše žahla medúza a druhý se rozkašlal tak, že museli oba opustit náš koráb. 

Před večeří měli piráti volnou zábavu v okolí Černé perly a dovnitř nás zahnal až hlad. Piráti si pochutnali na hranolkách s vepřovým plátkem a pak nastala velká pirátská očista (už bylo na čase 😀 ). Voňaví piráti čekali u pohádky na velkou pirátskou párty. Během ní to parádně rozjeli.. tančili, nechyběla dívčí a chlapecká volenka a nějaké dobrůtky. Bohužel jednoho piráta během večera asi také dohnalo medúzí žahnutí a odjel. 

Nyní už všichni spokojeně spí ve svých kajutách.

Přejeme klidnou noc, vaše pirátky!

úterý 7.6.

Druhý pozdrav z Černé perly!

První noc na našem korábu byla krušná. Dva piráti měli mořskou nemoc a ráno museli koráb opustit. Jinak byly po ránu děti čilé, postupně se probouzely už od půl šesté – hlavně žraloci a koníci. V ranní poště nás opět pozdravil Jack Sparrow, jenž děti nabádal, aby si udržovaly pořádek ve svých kajutách. A tak ještě před snídaní měli piráti naklizeno a získaly první body za úklid. Po snídani (švédské stoly) jsme se vydali na ostrov Osmi očí, kde jsme poznávali tamní živočichy. Po svačině (banán) jsme zakotvili až v cizích vodách – Německo. Cestou jsme našli dokonce dvě části mapy k pokladu.

Na korábu nás pak čekal dobrý oběd (pórková polévka, pečené kuře a rýže). Protože jsme potřebovali nabrat nové síly, využili jsme polední klid k odpočinku a přečtení první pošty z domova.

Odpoledne jsme pluli na ostrov Mlsounů k osadě Libá, kde jsme navštívili hrad krále Mlsouna a po jeho prohlídce nás čekalo příjemné osvěžení v podobě nanuků.

Cestou zpět jsme pochytali nepřátelské piráty, kteří nám zkřížili cestu a za to jsme si vysloužili další body. 

Po večeři (párek a pečivo) jsme odpočívali ve společenské místnosti, kde jsme koukali na pohádku nebo hráli stolní hry a malovali.

Pak se piráti odebrali do svých kajut, ale spát se ještě nešlo. Přišel dopis od Jacka Sparrova, který chtěl prověřit pirátskou odvahu. Všichni piráti, kteří nespali, bobříka odvahy zvládli. Od staré pirátky dostali tajné znamení a zlatou minci. 

Teď už všichni spokojeně spí.

Těšíme se na zítra, vaše pirátky!

pondělí 6.6.

První pozdrav z pirátské školky v přírodě!

Po bezproblémové cestě máme za sebou první den na korábu ,,Černá perla“.

Hned po příjezdu děti pasovala pirátka Morgana do pirátských klanů: Hvězdic, Chobotnic, Rybiček, Delfínů, Koníků a Žraloků. Po ubytování a dobrém obědě (vývar s rýží, sekaná s bramborem) jsme si odpočinuli ve svých kajutách. Poté jsme objevili první dopis v naší pirátské poště.

 Jack Sparow nás poslal do Pirátské zátoky, vyčistit moře  a najít nápovědu k nalezení ,,Lebek“-kartiček na bodování. Po svačince (chleba se šunkou) se dětem podařilo úkol splnit a získat tak první cenné body.

Po příjemné procházce jsme se vrátili na večeři (Kynuté knedlíky s povidly, cukrem a skořicí). V pirátské poště na nás čekalo překvapení – oblázky z moře a barvy na jejich ozdobení.

Po náročném dni nás čekala už jen večerní hygiena a piráti šup do svých kajut a do hajan.

 Tak nashledanou zítra! 

Zdraví Vaši piráti a pirátky!

autor příspěvku: Tekely Kamila
vydáno: 6. 6. 2022

Mohlo by vás zajímat …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

V mateřské škole se děti seznamovaly se členy rodiny, s funkcí rodiny a poznávaly různá povolání. Zábavnou formou se učily …

Svět květin a hmyzu

Svět květin a hmyzu

Ve školce se děti seznamovaly s různými druhy květin a hmyzu. Při vycházkách rozlišovaly květiny a pozorovaly brouky …