logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Stezka odvahy 2021

V jeden nehezký, nevlídný listopadový podvečer, kdy venku už splývala mlha s tmou, se v naší škole potkalo na šedesát strašidelných bytostí z říše pohádek pro děti i dospělé. A div se světe, chlapci a děvčata z prvního stupně i se svými rodiči byli ochotni čekat frontu v zimě, aby ta strašidla mohli vidět a nechat se jimi vyděsit.

V šatnách se krčili upíři, po schodech se proháněli kostlivci, hádanky na patrech pokládali hejkalové a plesniví vojáci. Z tmavých koutů vyskakovala robotická dvojčata, panenky z hororů či uprchlíci z Bohnic. To vše podbarvovala temná hudba linoucí se prostory školy doplňována výkřiky, u kterých nejednomu tuhla krev v žilách. Ne každý zvládl takový nápor na nervy a byla i taková dítka, která se ještě v šatně otočila a ze strašidelné školy uprchla. Ale ti, co zvládli všech 12 otázek a vyluštili děsivou tajenku, za odměnu dostali sladký bonbón a jistě je hřál i pocit vlastní odvahy.

Opět se ukázalo, jak populární je tato akce a jak se u ní deváťáci vždy vyřádí. A příští rok se na strašení mladších spolužáků těší letošní osmáci!

autor příspěvku: Mgr. Štefková Ester
vydáno: 18. 11. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Republikové finále

Republikové finále

Postoupit v některé soutěži do ústředního kola je výjimečný úspěch. Jedné naší žákyni se to povedlo po vítězství v krajském kole …