logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Stezka odvahy 2021

V jeden nehezký, nevlídný listopadový podvečer, kdy venku už splývala mlha s tmou, se v naší škole potkalo na šedesát strašidelných bytostí z říše pohádek pro děti i dospělé. A div se světe, chlapci a děvčata z prvního stupně i se svými rodiči byli ochotni čekat frontu v zimě, aby ta strašidla mohli vidět a nechat se jimi vyděsit.

V šatnách se krčili upíři, po schodech se proháněli kostlivci, hádanky na patrech pokládali hejkalové a plesniví vojáci. Z tmavých koutů vyskakovala robotická dvojčata, panenky z hororů či uprchlíci z Bohnic. To vše podbarvovala temná hudba linoucí se prostory školy doplňována výkřiky, u kterých nejednomu tuhla krev v žilách. Ne každý zvládl takový nápor na nervy a byla i taková dítka, která se ještě v šatně otočila a ze strašidelné školy uprchla. Ale ti, co zvládli všech 12 otázek a vyluštili děsivou tajenku, za odměnu dostali sladký bonbón a jistě je hřál i pocit vlastní odvahy.

Opět se ukázalo, jak populární je tato akce a jak se u ní deváťáci vždy vyřádí. A příští rok se na strašení mladších spolužáků těší letošní osmáci!

autor příspěvku: Mgr. Štefková Ester
vydáno: 18. 11. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Projekt Naše město

Projekt Naše město

Žáci z 6.A a 6.B dostali nelehký úkol natočit videoreportáž o našem městě v angličtině …

1.B poprvé ve škole

1.B poprvé ve škole

Budoucí prvňáčci z 1.B přišli do základní školy, aby se seznámili s paní učitelkou, prohlédli si svoji učebnu ….

Přednáška pro rodiče

Přednáška pro rodiče

Ve čtvrtek 23.6. se konala přednáška pro rodiče na téma kyberbezpečnost, sociální sítě, ochrana dětí před riziky internetu apod.