logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Únor v Opičkách

Na začátku měsíce jsme se věnovali tématu „Zvířátka v zimě“. Povídali jsme si o tom, která zvířata v zimě spí a jak jim můžeme pomoci. V lese jsme jim nechali nějaké dobroty a děti hledaly jejich stopy ve sněhu. Pozorovali jsme také ptáky v krmítkách, děti jim nasypaly semínka a pověsily lojové koule. Též poznávaly zvířata a ptáky dle obrázků, různě je třídily a pracovaly s nimi. Procvičily si prostorovou orientaci, počítání, barvy a kresbu.

Pak jsme se vydali do říše pohádek. Nejprve si děti osvojily pohádku „Hrnečku vař“. Poslechly si text a následně odpovídaly na otázky paní učitelky.  Hrneček jsme použili pro názornou ukázku k vysvětlení pojmů pod, nad, vpředu, vzadu, na nebo vedle. K barevným hrnečkům děti přiřazovaly správný barevný tvar. Plnily hrnečky tekutým pískem a foukaly horkou kaši. Každý si pak vytvořil svůj hrneček, vybarvil jej voskovými a vodovými barvami. Také jsme tančili a zpívali písničku „Vařila myšička kašičku“ podle písně na MULTIBOARDU.

Zavítali jsme i do pohádky „Šípková Růženka“. Na „zámku“ se tancovalo v kostýmech princů, králů, princezen a šašků. V zámku děti plnily nejrůznější úkoly a hádanky, namalovaly si šípkový zámek nebo šípkový keř.  Též si poslechly a zazpívaly píseň „Šípková Růženka“.

Nakonec jsme navštívili pohádku „Tři prasátka“. Děti si stavěly domečky, hrály pohádku s maňásky nebo sestavovaly velké puzzle. Vyrobily si také svůj domeček ze slámy nebo ze dřeva. K tomu si samy vystřihly prasátko, nalepily na obrázek a dokreslily okolí tuhými temperovými barvami.

autor příspěvku: Lichtenbergová Jitka
vydáno: 19. 3. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálená země

Vzdálená země

Vzdálené země bylo téma posledních týdnů v mateřské škole. Všichni se stali na chvíli indiány nebo piráty, kteří cestují po nejrůznějších kontinentech…

Cesta za pokladem

Cesta za pokladem

Děti ze školky se vydaly k Boreckým rybníkům, kde plnily různé úkoly na stanovištích, od vědomostních po sportovní. Na konci předaly zasloužené žetony a vyluštily tajenku ….

Školka na výletech

Školka na výletech

Závěr školního roku patří výletům a jinak tomu není ani v mateřské škole. Mladší děti byly v Bečově a starší v Lokti …