logo školy
Outlook - školní maily
školní platební systém
webová aplikace Bakaláři
ke stažení
školní Moodle

Základní škola a Mateřská škola Ostrov

Myslbekova 996, příspěvková organizace

Únor v Opičkách

Na začátku měsíce jsme se věnovali tématu „Zvířátka v zimě“. Povídali jsme si o tom, která zvířata v zimě spí a jak jim můžeme pomoci. V lese jsme jim nechali nějaké dobroty a děti hledaly jejich stopy ve sněhu. Pozorovali jsme také ptáky v krmítkách, děti jim nasypaly semínka a pověsily lojové koule. Též poznávaly zvířata a ptáky dle obrázků, různě je třídily a pracovaly s nimi. Procvičily si prostorovou orientaci, počítání, barvy a kresbu.

Pak jsme se vydali do říše pohádek. Nejprve si děti osvojily pohádku „Hrnečku vař“. Poslechly si text a následně odpovídaly na otázky paní učitelky.  Hrneček jsme použili pro názornou ukázku k vysvětlení pojmů pod, nad, vpředu, vzadu, na nebo vedle. K barevným hrnečkům děti přiřazovaly správný barevný tvar. Plnily hrnečky tekutým pískem a foukaly horkou kaši. Každý si pak vytvořil svůj hrneček, vybarvil jej voskovými a vodovými barvami. Také jsme tančili a zpívali písničku „Vařila myšička kašičku“ podle písně na MULTIBOARDU.

Zavítali jsme i do pohádky „Šípková Růženka“. Na „zámku“ se tancovalo v kostýmech princů, králů, princezen a šašků. V zámku děti plnily nejrůznější úkoly a hádanky, namalovaly si šípkový zámek nebo šípkový keř.  Též si poslechly a zazpívaly píseň „Šípková Růženka“.

Nakonec jsme navštívili pohádku „Tři prasátka“. Děti si stavěly domečky, hrály pohádku s maňásky nebo sestavovaly velké puzzle. Vyrobily si také svůj domeček ze slámy nebo ze dřeva. K tomu si samy vystřihly prasátko, nalepily na obrázek a dokreslily okolí tuhými temperovými barvami.

autor příspěvku: Lichtenbergová Jitka
vydáno: 19. 3. 2021

Mohlo by vás zajímat …

Vzdálené země

Vzdálené země

V červnu se děti ze školky vypravily do různých koutů světa. Navštívily například indiány, Austrálii, Afriku…

Týden ke Dni dětí

Týden ke Dni dětí

Svůj svátek si děti ve školce pořádně užily. Paní učitelky pro ně připravily …

Povídání o rodině

Povídání o rodině

Ve školce si děti povídaly o rodině, o maminkách a také o povoláních nejen rodičů …